Al-Assad: Süüria põhiseaduse kirjutavad süürlased, mitte venelased ({{commentsTotal}})

Süüria president Bashar al-Assad ja Venemaa president Vladimir Putin. Autor: Alexei Druzhinin/Russian Presidential Press and Information Office/TASS/Scanpix

Süüria president Bashar al-Assad lükkas tagasi Lähis-Ida meedias levinud kuulujutu nagu oleks Moskva valmis kirjutanud ning esitanud praegusele Süüria valitsusele uue põhiseaduse mustandi, mille abil lõpetada riigis viis aastat kestnud kodusõda.

Liibanoni ajaleht al-Akhbar teatas teisipäeval, et Venemaa on koostanud Süüriale uue põhiseaduse kavandi, mis piiraks presidendi volitusi ning detsentraliseeriks praegust valitsust. Antud punktide täitmist on soovinud Süüria opositsioon, vahendas Reuters.

"Ühtegi põhiseaduse kavandit Süüria Araabia Vabariigi valitsusele esitatud pole. Meedias väidetu ei vasta mitte mingil juhul tõele," kirjutati Süüria presidendi Facebooki lehele tehtud postituses. Avalduses lisati, et Süüria uus konstitutsioon ei tule välisriigist, vaid see koostatakse süürlaste poolt ning kiidetakse heaks referendumil. "Kõik muud dokumendid on väärtusetud ja tähtsusetud," lisati postituses.

Ka majandusuudisteportaal Bloomberg kirjutas eelmisel kuul, et Venemaa, kes toetab al-Assadit, ja USA, kes aitab Süüria opositsiooni, on koostamas uut Süüria põhiseadust.

ÜRO julgeolekunõukogu kutsus eelmise aasta lõpus maailma suurriike üles looma rahuprotsessi tegevuskava, millega saaks ametisse nimetada "laiapõhjalise, sisuka ja vastutustundliku" valitsuse, vastu võtta uue põhiseaduse ning korraldada 18 kuu jooksul vabad ning õiglased valimised.

Toimetaja: Allan RajaveeKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.