Al-Assad: Süüria põhiseaduse kirjutavad süürlased, mitte venelased ({{commentsTotal}})

Süüria president Bashar al-Assad ja Venemaa president Vladimir Putin.
Süüria president Bashar al-Assad ja Venemaa president Vladimir Putin. Autor/allikas: Alexei Druzhinin/Russian Presidential Press and Information Office/TASS/Scanpix

Süüria president Bashar al-Assad lükkas tagasi Lähis-Ida meedias levinud kuulujutu nagu oleks Moskva valmis kirjutanud ning esitanud praegusele Süüria valitsusele uue põhiseaduse mustandi, mille abil lõpetada riigis viis aastat kestnud kodusõda.

Liibanoni ajaleht al-Akhbar teatas teisipäeval, et Venemaa on koostanud Süüriale uue põhiseaduse kavandi, mis piiraks presidendi volitusi ning detsentraliseeriks praegust valitsust. Antud punktide täitmist on soovinud Süüria opositsioon, vahendas Reuters.

"Ühtegi põhiseaduse kavandit Süüria Araabia Vabariigi valitsusele esitatud pole. Meedias väidetu ei vasta mitte mingil juhul tõele," kirjutati Süüria presidendi Facebooki lehele tehtud postituses. Avalduses lisati, et Süüria uus konstitutsioon ei tule välisriigist, vaid see koostatakse süürlaste poolt ning kiidetakse heaks referendumil. "Kõik muud dokumendid on väärtusetud ja tähtsusetud," lisati postituses.

Ka majandusuudisteportaal Bloomberg kirjutas eelmisel kuul, et Venemaa, kes toetab al-Assadit, ja USA, kes aitab Süüria opositsiooni, on koostamas uut Süüria põhiseadust.

ÜRO julgeolekunõukogu kutsus eelmise aasta lõpus maailma suurriike üles looma rahuprotsessi tegevuskava, millega saaks ametisse nimetada "laiapõhjalise, sisuka ja vastutustundliku" valitsuse, vastu võtta uue põhiseaduse ning korraldada 18 kuu jooksul vabad ning õiglased valimised.

Toimetaja: Allan Rajaveeproovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics