EL karmistas Põhja-Koreale kehtestatud sanktsioone ({{commentsTotal}})

Põhja-Korea liidrit Kim Jong-un kujutav kleebis konverentsikeskuse ees, kus peetakse Washingtoni tuumajulgeoleku alane tippkohtumine
Põhja-Korea liidrit Kim Jong-un kujutav kleebis konverentsikeskuse ees, kus peetakse Washingtoni tuumajulgeoleku alane tippkohtumine Autor/allikas: BRENDAN SMIALOWSKI/AFP/Scanpix

Euroopa Liit karmistas reedel sanktsioone, mis on kehtestatud Põhja-Koreale riigi tuuma- ja raketikatsetuste eest, mis rikuvad ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioone. Uued piirangud seati kaubandus-, rahandus-, investeeringute ja transpordisektoris.

"EL otsustas laiendada oma piiranguid KRDV (Korea Rahvademokraatliku Vabariigi) tuuma-, massihävitusrelva- ja ballistiliste rakettide programmile," teatas ühendus.

Meetmeid põhjendatakse Põhja-Korea tegevusest lähtuva "tõsise ohuga rahvusvahelisele rahule ja julgeolekule piirkonnas ja kaugemal".

Karmistatud sanktsioonid keelavad EL-il Põhja-Koreast naftatoodete ja luksuskaupade impordi. Samuti on keelatud tarnida ja müüa Pyongyangi režiimile tsiviilmaterjale ja -varustust, mida on võimalik kasutada ka sõjalisel otstarbel.

Keelatud on finantstoetus režiimi kaubandusele ja Põhja-Korea investeeringud EL-i riikidesse. Ka EL-i füüsilised ja juriidilised isikud ei tohi investeerida Põhja-Korea kaevandus-, naftatöötlus- ja keemiatööstussektorisse ning ettevõtetesse, mis töötavad ebaseaduslike programmide kallal.

Põhja-Korea lennukitel on keelatud EL-i territooriumil maanduda ja sealt õhku tõusta ning isegi mitte üle lennata. Ükski Põhja-Koreale kuuluv, tema opereeritav või põhjakorealastest meeskonnaga laev ei tohi EL-i sadamatesse siseneda.

Eelmisel nädalal kandis EL 18 inimest ja juriidilist isikut musta nimekirja, mis tähendab, et nende arved külmutatakse ja neil on keelatud EL-i reisida. Nimekirjas on nüüd ühtekokku 66 füüsilist ja 42 juriidilist isikut.

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema