EL karmistas Põhja-Koreale kehtestatud sanktsioone ({{commentsTotal}})

Põhja-Korea liidrit Kim Jong-un kujutav kleebis konverentsikeskuse ees, kus peetakse Washingtoni tuumajulgeoleku alane tippkohtumine Autor: BRENDAN SMIALOWSKI/AFP/Scanpix

Euroopa Liit karmistas reedel sanktsioone, mis on kehtestatud Põhja-Koreale riigi tuuma- ja raketikatsetuste eest, mis rikuvad ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioone. Uued piirangud seati kaubandus-, rahandus-, investeeringute ja transpordisektoris.

"EL otsustas laiendada oma piiranguid KRDV (Korea Rahvademokraatliku Vabariigi) tuuma-, massihävitusrelva- ja ballistiliste rakettide programmile," teatas ühendus.

Meetmeid põhjendatakse Põhja-Korea tegevusest lähtuva "tõsise ohuga rahvusvahelisele rahule ja julgeolekule piirkonnas ja kaugemal".

Karmistatud sanktsioonid keelavad EL-il Põhja-Koreast naftatoodete ja luksuskaupade impordi. Samuti on keelatud tarnida ja müüa Pyongyangi režiimile tsiviilmaterjale ja -varustust, mida on võimalik kasutada ka sõjalisel otstarbel.

Keelatud on finantstoetus režiimi kaubandusele ja Põhja-Korea investeeringud EL-i riikidesse. Ka EL-i füüsilised ja juriidilised isikud ei tohi investeerida Põhja-Korea kaevandus-, naftatöötlus- ja keemiatööstussektorisse ning ettevõtetesse, mis töötavad ebaseaduslike programmide kallal.

Põhja-Korea lennukitel on keelatud EL-i territooriumil maanduda ja sealt õhku tõusta ning isegi mitte üle lennata. Ükski Põhja-Koreale kuuluv, tema opereeritav või põhjakorealastest meeskonnaga laev ei tohi EL-i sadamatesse siseneda.

Eelmisel nädalal kandis EL 18 inimest ja juriidilist isikut musta nimekirja, mis tähendab, et nende arved külmutatakse ja neil on keelatud EL-i reisida. Nimekirjas on nüüd ühtekokku 66 füüsilist ja 42 juriidilist isikut.

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNSKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.