Saksa luurejuht: Lähis-Ida terrorirühmitused on võtnud jalgpalli EM-i sihikule ({{commentsTotal}})

Autor: Reuters/Scanpix

Saksamaa vastuluure juht Hans-Georg Maassen ütles, et kuigi ISIS ja al-Qaeda on kindlasti võtnud jalgpalli EM-i enda sihikule, pole suudetud kindlaks teha ühtegi kindlat mängu, mida terrorirühmitus võiks rünnata.

"Me teame, et ISIS on võtnud enda Euro 2016 mängud enda sihikule," ütles Maassen Saksa ajalehele Rheinische Post antud intervjuus, vahendas Reuters.

Samas lisas ta, et kindlaid tõendeid, millist rünnakut ja kus seda plaanitakse. "Praegu on üsna palju taustamüra ja rohke arvuliselt märke, et ISIS, al-Qaeda või viimase Süüria haru al-Nusra rinne plaanivad rünnata Euroopas asuvaid sihtmärke," lisas Maassen.

Maasseni avaldusele eelnes tema Prantsuse kolleegi sõnavõtt, mis hoiatas, et ISIS valmistab ette suurt terrorilainet, mille käigus rünnatakse EM-i vaatama kogunenud rahvamasse.

Prantsusmaa võõrustab sel aastal Euroopa Jalgpalli meistrivõistlusi, mis algavad 10. juunil ja kestavad ligikaudu kuuaega kokku kümnel väljakul. Korraldajate hinnangul külastavad 51 jalgpalli kohtumist kokku umbes 2,5 miljonit fänni.

Lisaks püsititatakse suuremates linnades avalikele platsidele "fännitsoonid", kus inimesed võivad suurtelt ekraanidelt kohtumisi jälgida.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.