Rein Taagepera: sõjateemadel peab meedia end vaos hoidma ({{commentsTotal}})

Rein Taagepera. Autor: Postimees/Scanpix

Sõja ja rahu küsimustes peab ajakirjandus olema ettevaatlik ning mitte üle pakkuma, ütles professor Rein Taagepera.

Taagepera ütles LP-le antud intervjuus, et sõja võimalust võetakse piisavalt tõsiselt ja pinged on teist aastat tugevamaks muutunud.

Tema sõnul oli sarnane olukord enne Esimest maailmasõda. "Keegi ei tahtnud sõda, aga vastastikku tehti väikeseid samme, mis selle kogu aeg lähemale tõid. Lõpuks see plahvataski," selgitas ta.

Krimmi sündmused said Taagepera sõnul juhtuda Ukraina poliitilise segaduse tõttu.

Toimetaja: Merili NaelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.