OSCE: Donbassi relvarahurikkumised kolmekordistusid kahe päevaga ({{commentsTotal}})

Isehakanud Donetski rahvavabariigi relvajõudude õppused Donetski lähedal 2016. aasta veebruaris.
Isehakanud Donetski rahvavabariigi relvajõudude õppused Donetski lähedal 2016. aasta veebruaris. Autor/allikas: Aleksander Jermošenko/Reuters/Scanpix

Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) erivaatlusmissiooni asejuht Alexander Hug ütles, et relvarahurikkumiste hulk Donbassis on kahe päevaga kolmekordistunud.

"Lihavõtete ajal julgeolekuolukord mõnevõrra paranes, samuti saime mõningaid häid poliitilisi uudiseid Berliinist ja Minskist ning ma lootsin, et selle tulemusena rakendatakse selgeid meetmeid relvarahu püsivamaks muutmiseks. Tänaseks on mul juba lootusi vähem. Eile me tuvastasime tunaeilsega võrreldes relvarahurikkumiste kolmekordse sagenemise," ütles Hug.

Ta rõhutas, et vägivallatase on kõrgeim Avdijivkas ja Donetski lennujaama juures. "Eelnevad aruanded näitavad, et kolm Ukraina sõdurit sai haavata, üks seejuures väga raskelt," tõdes Hug.

Hugi sõnul võib märgata seost vaatlusmissioonile kehtestatud piirangute ja Minski lepete rikkumise vahel. Ta ütles, et reedel peatasid Donetski sissid kahe kaamera töö piirkonnas, kus ennist leidis aset vägivald. Hugi sõnutsi tahavad mõned vägivalda avalikkuse eest varjata.

Missiooni asejuht meenutas ka demineerimise ja relvarahust kinnipidamise vajadust.

"Olukord hakkab taas kontrolli alt väljuma. Pooled sattusid vägivallakeerisesse. Muret tekitab ka see, et nad ei suutnud kasutada vägivalla peatamiseks võimalusi, mida pakkus Normandia neliku kohtumine Berliinis," sõnas Hug.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema