OSCE: Donbassi relvarahurikkumised kolmekordistusid kahe päevaga ({{commentsTotal}})

Isehakanud Donetski rahvavabariigi relvajõudude õppused Donetski lähedal 2016. aasta veebruaris. Autor: Aleksander Jermošenko/Reuters/Scanpix

Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) erivaatlusmissiooni asejuht Alexander Hug ütles, et relvarahurikkumiste hulk Donbassis on kahe päevaga kolmekordistunud.

"Lihavõtete ajal julgeolekuolukord mõnevõrra paranes, samuti saime mõningaid häid poliitilisi uudiseid Berliinist ja Minskist ning ma lootsin, et selle tulemusena rakendatakse selgeid meetmeid relvarahu püsivamaks muutmiseks. Tänaseks on mul juba lootusi vähem. Eile me tuvastasime tunaeilsega võrreldes relvarahurikkumiste kolmekordse sagenemise," ütles Hug.

Ta rõhutas, et vägivallatase on kõrgeim Avdijivkas ja Donetski lennujaama juures. "Eelnevad aruanded näitavad, et kolm Ukraina sõdurit sai haavata, üks seejuures väga raskelt," tõdes Hug.

Hugi sõnul võib märgata seost vaatlusmissioonile kehtestatud piirangute ja Minski lepete rikkumise vahel. Ta ütles, et reedel peatasid Donetski sissid kahe kaamera töö piirkonnas, kus ennist leidis aset vägivald. Hugi sõnutsi tahavad mõned vägivalda avalikkuse eest varjata.

Missiooni asejuht meenutas ka demineerimise ja relvarahust kinnipidamise vajadust.

"Olukord hakkab taas kontrolli alt väljuma. Pooled sattusid vägivallakeerisesse. Muret tekitab ka see, et nad ei suutnud kasutada vägivalla peatamiseks võimalusi, mida pakkus Normandia neliku kohtumine Berliinis," sõnas Hug.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: BNS{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised