Calais's hukkus veoki ette jäänud migrant ({{commentsTotal}})

Migrandid ja veok Calais' laagri lähedal. Autor: Philippe Huguen/AFP/Scanpix

Prantsusmaa sadamalinnas Calais's sai surma Afganistanist pärit migrant, kellele sõitis otsa veoauto, teatasid ametnikud.

25-aastane mees, kes elas migrandilaagris ehk nn džunglis, on üks vähemalt 26 hukkunust, kes on püüdnud alates mullu juunist Prantsusmaalt Suurbritanniasse jõuda, vahendas thelocal.fr.

"Ohver kuulus umbes 50 inimesest koosnevasse gruppi, kes asetasid A16 maanteele puuoksi, lootes möödasõitvaid veokeid aeglustada ja sel viisil ise salaja Inglismaale suunduvatesse veokeisse ronida," teatas kohalik prefektuur.

Mees hukkus kohaliku aja järgi kell 6 hommikul.

Sel nädalal toimus Calais' laagris massikaklus umbes 200 afgaani ja sudaanlase vahel. Kähmluse tagajärjel sai 40 inimest vigastada. Kaklust saadeti laiali ajama 260 politseinikku, samuti saadeti sündmuskohale 70 tuletõrjujat ja 11 kiirabiautot. Juhtunuga seoses algatati uurimine.

"Džunglis" elab 4000 kuni 5000 migranti, kes loodavad ebaseaduslikult veoautodesse ronides läbi Kanalitunneli Suurbritanniasse jõuda.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.