Pildid: Hispaanias toimus valimiste eel "väärikuse marss" ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
11 pilti
Foto: Hispaanias toimus valimiste eel "väärikuse marss" Autor: AFP

Hispaanias avaldasid tuhanded inimesed meelt marsil, milles nõuti "leiba, tööd ja peavarju" ning lõppu Brüsseli "pealesurutud neoliberaalsele poliitikale".

Riigis toimuvad kuu aja pärast üldvalimised, millest loodetakse lõppu eelmistest valimistest tingitud patiseisule.

Pealinnas Madridis toimunud meeleavaldusel lehvitasid osalejad silte, millest võis lugeda "Euroopa rahvaste, suveräänsuse, väärikuse ja solidaarsuse demokraatliku mässu eest".

Sarnaseid marsse on korraldatud alates 22. märtsist ning need koguvad populaarsust üle riigi. Üle 125 poliitorganisatsiooni, ametiühingu ja sotsiaalrühmituse ärgitasid inimesi osa võtma ja "näitama oma nördimust" majanduse olukorra üle.

Hispaania juhtidel on raskusi rahva toetuse saamisega riigis, mis on aastatepikkusest kasinuspoliitikast väsinud.

Majanduskriisist tingituna ei võitnud ükski erakond enamust detsembris toimunud valimistel ning 26. juunil toimuvad uued valimised, sest parteid ei suutnud koalitsiooni moodustada.

Üks viiest hispaanlasest elab vaesuse piiril ning töötuse määr on umbes 21 protsenti.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.