Iraagi kurdide väed alustasid Mosuli lähedal pealetungi ({{commentsTotal}})

Pešmerga võitlejad täna Mosuli lähistel. Autor: Azad Lashkari/Reuters/Scanpix

Iraagi kurdi pešmergavõitlejad käivitasid pühapäeval pealetungi Mosulist idas olevate alade tagasivõtmiseks.

Piirkond on äärmusrühmituse ISIS üks peamisi kantse riigis.

"Pešmergade-juhitav maavägede pealetung algas rahvusvahelise koalitsiooni sõjalennukite toel enne koitu," teatas Kurdistani Piirkondlik Julgeolekunõukogu (KRSC).

Nõukogu andmeil osaleb operatsioonis 5500 pešmergavõitlejat ja selle eesmärgiks on vallutada ISIS-elt tagasi rida külasid Mosulist idas asuvas Khaziris.

"See on üks tähtamaid operatsioone, mille eesmärgiks on suurendada survet ISIS-ele Mosulis ja selle ümbruses enne lõplikku rünnakut linnale," märkis KRSC.

Kuus tundi pärast operatsiooni algust olid pešmergajõud hõivanud Mufti küla.

Uus pealetung džihadistidele leiab aset nädal pärat seda, kui Iraagi väed käivitasid operatsiooni ISIS teise kantsi Fallujah' vastu.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.