Netanyahu tänas Putinit tanki eest ({{commentsTotal}})

Netanyahu ja Putin 21. aprillil Moskvas.
Netanyahu ja Putin 21. aprillil Moskvas. Autor/allikas: Mikhail Metzel/TASS/Scanpix

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu tänas Venemaa presidenti Vladimir Putinit selle eest, et viimane lubas anda Iisraelile tagasi omal ajal Liibanonis kaotatud ja praegu Venemaa muuseumis asuva tanki.

"Ma tänan Venemaa presidenti Vladimir Putinit, et ta tuli vastu mu palvele anda Iisraelile tagasi Sultan Yacoubi lahingus kaotatud tank," kirjutas Netanyahu oma Facebooki kontol ja märkis, et kolme lahingus kadunuks jäänud Iisraeli sõduri - Zechariah Baumeli, Zvi Feldmani and Yehudah Katzi - lähedaste jaoks pole ka 34 aastat hiljem ühtki hauda, mida neil oleks võimalik külastada.

"Tank on ainus tõend sellest lahingust ning nüüd tuleb see tagasi Iisraeli tänu president Putini vastutulekule," sõnas peaminister postituse lõpetuseks. 

Liibanonis Bekaa orus Sultan Yacoubi küla lähistel leidis 1982. aasta 10 juunil aset lahing Iisraeli ja Süüria vahel, mille tulemust peetakse Süüria vägede taktikaliseks võiduks ja Iisraeli sõjaväeluure suureks läbikukkumiseks.

Süüria poole kaotused pole teada, kuid võitluses langes 30 Iisraeli sõdurit, lisaks langes 3 meest vangi ning nende edasine saatus on siiani saladus. Teada on, et kolme vangi langenud meest sõidutati pärast lahingut Damaskuses toimunud paraadil nende enda tanki peal ning ajakirjanike sõnul olid nad sellel hetkel elus. Rohkem pole neid aga nähtud.

Süüria väed said kätte ka neli Magach 3 tüüpi tanki (Iisraeli versioon USA tankist M48A1/A2C/A3 - Toim.) ning üks neist anti Kubinka tankimuuseumis näitamiseks ka Nõukogude Liidule.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema