Netanyahu tänas Putinit tanki eest ({{commentsTotal}})

Netanyahu ja Putin 21. aprillil Moskvas. Autor: Mikhail Metzel/TASS/Scanpix

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu tänas Venemaa presidenti Vladimir Putinit selle eest, et viimane lubas anda Iisraelile tagasi omal ajal Liibanonis kaotatud ja praegu Venemaa muuseumis asuva tanki.

"Ma tänan Venemaa presidenti Vladimir Putinit, et ta tuli vastu mu palvele anda Iisraelile tagasi Sultan Yacoubi lahingus kaotatud tank," kirjutas Netanyahu oma Facebooki kontol ja märkis, et kolme lahingus kadunuks jäänud Iisraeli sõduri - Zechariah Baumeli, Zvi Feldmani and Yehudah Katzi - lähedaste jaoks pole ka 34 aastat hiljem ühtki hauda, mida neil oleks võimalik külastada.

"Tank on ainus tõend sellest lahingust ning nüüd tuleb see tagasi Iisraeli tänu president Putini vastutulekule," sõnas peaminister postituse lõpetuseks. 

Liibanonis Bekaa orus Sultan Yacoubi küla lähistel leidis 1982. aasta 10 juunil aset lahing Iisraeli ja Süüria vahel, mille tulemust peetakse Süüria vägede taktikaliseks võiduks ja Iisraeli sõjaväeluure suureks läbikukkumiseks.

Süüria poole kaotused pole teada, kuid võitluses langes 30 Iisraeli sõdurit, lisaks langes 3 meest vangi ning nende edasine saatus on siiani saladus. Teada on, et kolme vangi langenud meest sõidutati pärast lahingut Damaskuses toimunud paraadil nende enda tanki peal ning ajakirjanike sõnul olid nad sellel hetkel elus. Rohkem pole neid aga nähtud.

Süüria väed said kätte ka neli Magach 3 tüüpi tanki (Iisraeli versioon USA tankist M48A1/A2C/A3 - Toim.) ning üks neist anti Kubinka tankimuuseumis näitamiseks ka Nõukogude Liidule.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.