Leht: partei asutamisel värbas Vabaerakond ka kriminaalkorras karistatuid ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: RIA Novosti/Scanpix
{{1464581803000 | amCalendar}}

Partei asutamise liikmepiiri püüdes värbas Vabaerakond ka kriminaalkorras karistatuid, 700 liikmega Vabaerakonnas on selliseid inimesi praegu 30.

Erakonna esimehe Andres Herkeli sõnul ei kontrollitud erakonna loomiseks värvatud inimeste karistustausta, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Mai lõpus 2014 oli Vabaerakonna algatusrühmal 249 liiget," ütles Vabaerakonna esimees Andres Herkel 2015. aastal peetud üldkoosoleku ettekandes, kui partei moodustamisest möödus aasta.

"Kolme viimase kuu liikmearvu kasv, ainult 95 liiget, oli liiga väike selleks, et saavutada sama tempoga edasi liikudes erakonna registreerimiseks vajalik 500 liikme piir ette nähtud ajaks," tõi ta esile.

Vabaerakond heitis kurjategija erakonnast välja

Vabaerakonna juhatus otsustas täna arvata erakonna nimekirjast välja Rivo Aosaare, kelle kohus on tunnistanud süüdi seksuaalkuriteos, teatas erakond ERR.ee-le.

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul oli Aosaar telgikampaania käigus erakonnaga liitunud passiivne liige, keda erakonna üritustel pole kordagi nähtud. Erakond on passiivseid liikmeid nende nõusolekul välja arvanud, kuid antud juhul pole see olnud võimalik, sest temaga pole kontakti saadud.

"See uudis oli šokeeriv. Mitmesajast inimesest koosnev erakond ei saa ega ole võimeline iga oma liikme käitumist pidevalt jälgima, seetõttu avaldame siirast tänu ajakirjanikule, kes andis meile infot nüüdseks juba endise liikme kuritegude kohta. Selliste inimeste jaoks peab tee poliitikasse ja ka erakonda kuulumine olema suletud sõltumata kuriteo toimepanemise ajast," ütles Herkel.

Ta lisas, et erakond asub kontrollima infot veel mõne liikme kohta, kes on mõistetud süüdi vähem raskete kuritegude eest liikmeks olemise ajal. "Me kindlasti kontrollime täiendavalt neid juhtumeid, kui kriminaalkaristus on määratud liikmeks olemise ajal ja juhatus otsustab väljaarvamise üle," lisas ta.

Herkeli sõnul püüab Vabaerakond hoida oma liikmetega pidevalt sidet ja arendada kaasamist. "Meil on liikmeid, kel on olnud karistus 10-15 aastat tagasi. See on probleem, kuid Vabaerakond peab oluliseks iga inimese õigust meelt parandada ja oma eluga positiivselt edasi minna. Seega tuleb iga juhtumit eraldi käsitleda. Eestis on vähe inimesi ja igaühel, kes libastus, peab olema õigus end parandada ning mitte olla nooruses tehtud vigade pärast elu lõpuni tembeldatud," ütles Herkel.

Toimetaja: Marek KuulViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema