Leht: partei asutamisel värbas Vabaerakond ka kriminaalkorras karistatuid ({{commentsTotal}})

Autor: RIA Novosti/Scanpix
{{1464581803000 | amCalendar}}

Partei asutamise liikmepiiri püüdes värbas Vabaerakond ka kriminaalkorras karistatuid, 700 liikmega Vabaerakonnas on selliseid inimesi praegu 30.

Erakonna esimehe Andres Herkeli sõnul ei kontrollitud erakonna loomiseks värvatud inimeste karistustausta, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Mai lõpus 2014 oli Vabaerakonna algatusrühmal 249 liiget," ütles Vabaerakonna esimees Andres Herkel 2015. aastal peetud üldkoosoleku ettekandes, kui partei moodustamisest möödus aasta.

"Kolme viimase kuu liikmearvu kasv, ainult 95 liiget, oli liiga väike selleks, et saavutada sama tempoga edasi liikudes erakonna registreerimiseks vajalik 500 liikme piir ette nähtud ajaks," tõi ta esile.

Vabaerakond heitis kurjategija erakonnast välja

Vabaerakonna juhatus otsustas täna arvata erakonna nimekirjast välja Rivo Aosaare, kelle kohus on tunnistanud süüdi seksuaalkuriteos, teatas erakond ERR.ee-le.

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul oli Aosaar telgikampaania käigus erakonnaga liitunud passiivne liige, keda erakonna üritustel pole kordagi nähtud. Erakond on passiivseid liikmeid nende nõusolekul välja arvanud, kuid antud juhul pole see olnud võimalik, sest temaga pole kontakti saadud.

"See uudis oli šokeeriv. Mitmesajast inimesest koosnev erakond ei saa ega ole võimeline iga oma liikme käitumist pidevalt jälgima, seetõttu avaldame siirast tänu ajakirjanikule, kes andis meile infot nüüdseks juba endise liikme kuritegude kohta. Selliste inimeste jaoks peab tee poliitikasse ja ka erakonda kuulumine olema suletud sõltumata kuriteo toimepanemise ajast," ütles Herkel.

Ta lisas, et erakond asub kontrollima infot veel mõne liikme kohta, kes on mõistetud süüdi vähem raskete kuritegude eest liikmeks olemise ajal. "Me kindlasti kontrollime täiendavalt neid juhtumeid, kui kriminaalkaristus on määratud liikmeks olemise ajal ja juhatus otsustab väljaarvamise üle," lisas ta.

Herkeli sõnul püüab Vabaerakond hoida oma liikmetega pidevalt sidet ja arendada kaasamist. "Meil on liikmeid, kel on olnud karistus 10-15 aastat tagasi. See on probleem, kuid Vabaerakond peab oluliseks iga inimese õigust meelt parandada ja oma eluga positiivselt edasi minna. Seega tuleb iga juhtumit eraldi käsitleda. Eestis on vähe inimesi ja igaühel, kes libastus, peab olema õigus end parandada ning mitte olla nooruses tehtud vigade pärast elu lõpuni tembeldatud," ütles Herkel.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.