USA Libertaarne Partei valis presidendikandidaadiks Gary Johnsoni ({{commentsTotal}})

Libertaarse Partei presidendikandidaat Gary Johnson. Autor: Kevin Kolczynski/Reuters/Scanpix

USA Libertaarne Partei valis pühapäeval - nagu neli aastat tagasi - oma presidendikandidaadiks New Mexico endise kuberneri Gary Johnsoni.

Delegaadid valisid 63-aastase Johnsoni Floridas Orlandos peetava parteikongressi teises voorus, kus ta edestas ajakirja The Libertarian Republic asutajat Austin Peterseni ja arvutiviirusetõrje firma asutajat John McAfeed.

2012. aastal toetas Johnsonit 1,2 miljonit valijat ehk üks protsent hääletanuist.

Libertaarid loodavad, et Floridas Orlandos valitav presidendikandidaat võib püüda arvuka valijaskonna, kes ei ole rahul väljavaatega, et presidendiks võib saada kas vabariiklasest miljardär Donald Trump või demokraadist endine välisminister Hillary Clinton.

Johnson on viimastes arvamusuuringutes saanud üllatavalt suure toetuse.

Kahes hiljutises küsitluses toetas teda 10 protsenti vastanutest.

Johnsoni sõnul loodab partei kandideerida novembris kõigis osariikides.

Ta ütles, et valib endise vabariiklase - kunagise Massachusettsi kuberneri William Weldi - oma asepresidendikandidaadiks. Mõlemat meest peetakse fiskaalkonservatiiviks ja sotsiaalliberaaliks.

Johnson oli New Mexico kuberner aastail 1995-2003 vabariiklasena.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.