Sarisüütamistes süüdistatav astub kohtu ette ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi/ERR

Väidetavalt äritüli tõttu ligi poole miljoni euro väärtuses kinnisvara maha põletamises süüdistatav mees astub kohtu ette.

Praeguseks pool aastat vahi all olnud mehe kriminaalasja hakkab kohus arutama septembris, kirjutab Postimees.

"Nende kuritegude avastamine oli prokuratuurile ja politseile väga suur väljakutse," ütles Põhja ringkonnaprokurör Ainar Koik eelmise aasta augustis-septembris politseid Harjumaal ärevil hoidnud süütamiste laine kohta, kus lühikese aja jooksul põlesid lasketiir Tallinnas ja kaks uuseramut Ida-Harjumaal.

Kui lasketiirus oli materiaalne kahju kümnetes tuhandetes eurodes, siis mõlema eramu puhul küündis see 200 000 euro kanti ning kuna üks majadest oli kindlustamata, siis pidi selle põlengu kahju täies mahus katma omanik.

Et mõlema eramu omanikud olid seotud esimesena põlenud Tallinna lasketiiruga ja ajasid ühist äri, oli selge, et kõik kolm põlengut on omavahel seotud ning seetõttu süüvis politsei inimsuhetesse ja selgus, et kannatanud olid juba mõnda aega vaielnud mehega, kes oli lasketiirus nende äripartner.

Tuure kogunud konflikt oli jõudnud ähvardusteni, millele järgnesidki üksteise järel kolm eelnimetatud põlengut.

Kriminaalpolitsei pidas mullu novembris neljakümnendates eluaastates varem kriminaalkorras karistamata vene keelt kõneleva mehe kinni ning uurimine päädis süüdistuse esitamisega ja tema kohtu ette saatmisega.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.