Raasuke Estonian Airi arutelul: me räägime päästjatest, mitte põhjustest, miks maja põlema läks ({{commentsTotal}})

Erkki Raasuke. Autor: Siim Lõvi/ERR

Endine Estonian Airi nõukogu endine esimees Erkki Raasuke nentis riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni arutelul, et Estonian Airi pankroti temaatikas ei vaadata laiemat pilti, vaid analüüsitakse seda, milline partei otsuste eest vastutab.

Pragune LHV juhatuse liige Erkki Raasuke nentis, et ta ei liitunud Estonian Airi nõukoguga n-ö Taskila perioodi alguses, mistõttu ei oska ta kirjeldada agressiivse laienemisprotsessi algust. Tema sõnul langes Estonian Airi puhul kokku mitu õnnetut asjaolu. "Mulle teadaolevalt läks laienemisprotsess 2010. aastal käima juba koalitsioonileppe tasemel, kuid juhtus nii õnnetult, et leppesse lisatud postulaadi majanduslikku tasuvust ei analüüsitud," märkis Raasuke.

Tema hinnangul oli vale juba algne ülesande püstitus ning ka Estonian Airi mehitamine, kuna tema arvates polnud Tero Taskilal piisavalt kogemusi ega tausta, et valitsuse laienemisootusi täita.

Samas märkis Raasuke, et praegune analüüs keskendub liialt parteidele ja poliitikutele. "Sisuliselt maja põles, kuid jälle me räägime voolikute värvist ja tikandidest päästjate vormil, mistõttu läheb tähelepanu valele asjale," sõnas Raasuke. Seejuures ei soovinud tippjuht kõrvalseisjana prognoosida Nordica tulevikku ja senimaani tehtud otsuseid, kuna see võib tekitada põhjendamatuid probleeme.

"Me peame leidma vastuse küsimusele, kas Tallinnas baseeruva lennuettevõtte üleöö loomine, mis ei pea olema riigiettevõte, on mõistlik ning kas me oleme valmis pingutama selle nimel," sõnas Raasuke.

Teise küsimusena tõstatas Raasuke küsimuse riigi võimekusest juhtida ettevõtteid. "Riigil on olemuslikult raske hakkama saada, sest see on ülesehitatud millekski muuks. Seetõttu me näeme igakord, kui on probleeme lennunduses, praamidega või Eesti Raudteega, et riigi tegevuses on kitsaskohti," selgitas LHV juhatuse liige.

Raasukese hinnangul tuleks muuta riiklikke ettevõtteid mehitatakse, sõnastada prioriteedid ning tagada firma nõukogude professionaalne tase läbi personali valiku. "Riigikontroll püstitas selle probleemi juba 2006. või 2007. aastal avaldatud auditites. See tähendab, et oleme sellest juba dekaadi rääkinud, kuid probleemid on endiselt olemas," möönis Raasuke.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.