Raasuke Estonian Airi arutelul: me räägime päästjatest, mitte põhjustest, miks maja põlema läks ({{commentsTotal}})

Erkki Raasuke.
Erkki Raasuke. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Endine Estonian Airi nõukogu endine esimees Erkki Raasuke nentis riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni arutelul, et Estonian Airi pankroti temaatikas ei vaadata laiemat pilti, vaid analüüsitakse seda, milline partei otsuste eest vastutab.

Pragune LHV juhatuse liige Erkki Raasuke nentis, et ta ei liitunud Estonian Airi nõukoguga n-ö Taskila perioodi alguses, mistõttu ei oska ta kirjeldada agressiivse laienemisprotsessi algust. Tema sõnul langes Estonian Airi puhul kokku mitu õnnetut asjaolu. "Mulle teadaolevalt läks laienemisprotsess 2010. aastal käima juba koalitsioonileppe tasemel, kuid juhtus nii õnnetult, et leppesse lisatud postulaadi majanduslikku tasuvust ei analüüsitud," märkis Raasuke.

Tema hinnangul oli vale juba algne ülesande püstitus ning ka Estonian Airi mehitamine, kuna tema arvates polnud Tero Taskilal piisavalt kogemusi ega tausta, et valitsuse laienemisootusi täita.

Samas märkis Raasuke, et praegune analüüs keskendub liialt parteidele ja poliitikutele. "Sisuliselt maja põles, kuid jälle me räägime voolikute värvist ja tikandidest päästjate vormil, mistõttu läheb tähelepanu valele asjale," sõnas Raasuke. Seejuures ei soovinud tippjuht kõrvalseisjana prognoosida Nordica tulevikku ja senimaani tehtud otsuseid, kuna see võib tekitada põhjendamatuid probleeme.

"Me peame leidma vastuse küsimusele, kas Tallinnas baseeruva lennuettevõtte üleöö loomine, mis ei pea olema riigiettevõte, on mõistlik ning kas me oleme valmis pingutama selle nimel," sõnas Raasuke.

Teise küsimusena tõstatas Raasuke küsimuse riigi võimekusest juhtida ettevõtteid. "Riigil on olemuslikult raske hakkama saada, sest see on ülesehitatud millekski muuks. Seetõttu me näeme igakord, kui on probleeme lennunduses, praamidega või Eesti Raudteega, et riigi tegevuses on kitsaskohti," selgitas LHV juhatuse liige.

Raasukese hinnangul tuleks muuta riiklikke ettevõtteid mehitatakse, sõnastada prioriteedid ning tagada firma nõukogude professionaalne tase läbi personali valiku. "Riigikontroll püstitas selle probleemi juba 2006. või 2007. aastal avaldatud auditites. See tähendab, et oleme sellest juba dekaadi rääkinud, kuid probleemid on endiselt olemas," möönis Raasuke.

Toimetaja: Allan RajaveeERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema