Juncker võttis vastu Kremli küllakutse, Euroopas jätkub arutelu sanktsioonide pikendamise üle ({{commentsTotal}})

Jean-Claude Juncker Luksemburgi peaministrina 2012. aastal Putiniga kohtumas.
Jean-Claude Juncker Luksemburgi peaministrina 2012. aastal Putiniga kohtumas. Autor/allikas: Maxim Shemetov/Reuters/Scanpix
{{1464598506000 | amCalendar}}

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker võttis vastu Kremli küllakutse ning osaleb järgmisel kuul Venemaal toimuval üritusel.

"President Juncker on saanud kutse ja ta kavatseb võtta osa 16. juunil Peterburis toimuvast rahvusvahelisest majandusfoorumist," kinnitas Junckeri pressiesindaja Reutersile.

Veel 10 päeva tagasi avaldasid Euroopa Liidu ametnikud kahtlust, kas Juncker praeguses olukorras ikkagi Kremli kutse vastu võtab.

Junckeri pressiesindaja: visiit pole EL-i senise poliitikaga vastuolus

Junckeri pressiesindaja kinnitusel pole Junckeri visiit Euroopa Liidu sanktsioonipoliitikaga vastuolus.

Pressiesindaja Margaritis Schinas ütles, et EL on endiselt seisukohal, et sanktsioonidest saab loobuda siis, kui Moskva täidab täies mahus Minski rahuleppe tingimusi.

Seda, kas Juncker kohtub ka president Vladimir Putiniga, Schinas kommenteerida ei soovinud.

Kreml liigselt optimistlik ei ole

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et tõenäoliselt ei too Junckeri visiit kaasa erilist läbimurret Euroopa Liidu ja Venemaa suhetes, küll aga olevat see võimalus alustada
erimeelsuste vähendamist.

Peskovi sõnul on "EL-i praegune retoorika ja keeldumine Venemaaga koostöö tegemisest" takistused, mida kiirkorras ületada ei saa. "Kuid selle visiidi kõige positiivsem element on see,
et see näitab valmisolekut ja soovi dialoogiks, mille eesmärgiks on jõuda konsensusele küsimustes, mille puhul on endiselt tugevaid erimeelsusi," selgitas ta.

Fookuses on Venemaa vastu suunatud sanktsioonide pikendamine

Venemaa panga-, kaitse- ja energiasektorile kehtestatud sanktsioonid aeguvad juulis ning nende pikendamine vajab ühenduse üksmeelset heakskiitu. EL-i liidrid arutavad küsimust juunis. EL-i välispoliitika juht Federica Mogherini ütles möödunud nädalal Saksa meediale, et tema hinnangul sanktsioone pikendatakse.

Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk on rõhutanud, et Venemaa vastu suunatud sanktsioonid peavad püsima seni, kuni Minski leppe tingimusi pole täielikult ellu viidud. Tusk on veendunud, et otsus sanktsioonide kohta tehakse lähinädalatel ilma suurte diskussioonideta.

Samas on mitmed riigid - näiteks Kreeka, Küpros, Ungari ja Itaalia - sanktsioonide pikendamise, vähemalt automaatse pikendamise vastu sõna võtnud. Sanktsioonide pikendamise vastu on olnud ka järgmine Euroopa Liidu eesistujariik Slovakkia, kuid viimasel ajal on Bratislava mõista andnud, et "lojaalse" liikmesriigina lähtub ta Euroopa Liidu ühisest seisukohast.

Saksa välisminister Frank-Walter Steinmeier tunnistas möödunud nädalal, et sanktsioonide pikendamises kokkuleppele jõudmine on Euroopa Liidus üha raskem.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema