Michal vabastas kuriteokahtluse all oleva Kajar Lemberi Eleringi nõukogust ({{commentsTotal}})

Kajar Lember Autor: Postimees/Scanpix

Majandusminister Kristen Michal vabastas ametist põhivõrguettevõtte Elering nõukogu liikme Kajar Lemberi, keda kahtlustatakse korduvas altkäemaksu võtmises.

ERR-ile teadaolevalt esitas Lember ise ministrile ametist lahkumise avalduse, mille minister täna hommikul ka rahuldas.

Eelmisel teisipäeval pidasid keskkriminaalpolitsei töötajad Tartu abilinnapea Kajar Lemberi kinni. Lõuna ringkonnaprokuratuur ei pidanud tema vahistamise taotlemist vajalikuks.

Kahtlustuse kohaselt ei tegutsenud Lember abilinnapeana linna huvides, vaid nii enda kui ka altkäemaksu andja huvides, kes peeti samuti kahtlustatavana kinni.

Pärast skandaali puhkemist astus Lember välja ka SDE-st ja loobus erakonna aseesimehe kohast.

Lemberi kinnipidamisega avalikkuse ette jõudnud kriminaalasi algatati 2014. aasta kevadel ning see puudutab soodustuskelmust eurorahadega.

Toetuste maht, mida petuskeemiga jagati, küündib 2,1 miljoni euroni ning kahtlustuse kohaselt on Lember toime pannud soodustuskelmusi oma äriühingute kaudu, mis on taotlenud erinevaid toetusi 850 000 euro ulatuses.

"On alust arvata, et Kajar Lember on usaldust kuritarvitanud. Ta ei ole tõenditele tuginedes abilinnapeana tegutsedes käitunud mitte Tartu linna huvides, vaid on oma otsuseid teinud omakasust ja kolmanda isiku huvidest lähtuvalt, saades vastutasu," ütles ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Marek Vahing eelmisel nädalal.

Lemberile on esitatud kahtlustus muu hulgas Raadi kinnistuga seonduvalt ja omakorda ideekonkursiga seonduvalt. "Kahtlustus on seotud ka linna avalike tualettide ehitamise ja paigaldamisega, lisaks ühe äriühingu huvides linnaeelarvest rahaliste vahendite eraldamisega," täpsustas prokurör, kelle sõnul sai Lember vastutasuks ühelt Tartu ehitusärimehelt erinevat vara ja muid soodustusi.

Lember endal süüd ei näe

Praeguseks endise abilinnapea sõnul pole linnavalitsus soodustanud osaühing Lõuna Ehitus tegevust. "Ma olen ajanud linnaasju väga siiras usus tartlaste nimel," märkis Lember.

Samas tellis Tartu linn Lõuna Ehituselt vähem kui 6000 euro eest ühe tualeti, mis on samuti lisatud Lemberi vastu esitatud kahtlustusse.

"Mul on väga raske seda kommenteerida, eks ta on asja üks osa. Tõepoolest on tellimus, on inimene ja päeva lõpuks on ka tualett. Keegi ei ole kedagi soodustanud ja ma ei oska midagi asjalikku öelda, eks aeg näitab, et kas on mingit süülist tegevust või ei. Mina küll ei tunneta kuskil otsast ja nii on," ütles Lember.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.