Seksuaalset ahistamist puudutavate avalduste arv on Soomes märkimisväärselt tõusnud ({{commentsTotal}})

Autor: Martin Dremljuga/ERR

Soomes on üha rohkem inimesi, kelle sõnul on nad langenud seksuaalse ahistamise ohvriks. Politseijuht Seppo Kolehmainen kommenteeris, et algaval suvel peab olema korrakaitsjaid rohkem näha nii linnatänavatel kui ka avalikel üritustel, kus oht ahistamise sihtmärgiks sattuda on suurem.

Alates eelmise aasta sügisest on seksuaalset ahistamist puudutavate avalduste arv märkimisväärselt tõusnud. Kevadel on avalduste arv küll mõnevõrra langenud, kuid endiselt laekub ühes kuus politseile kümneid avaldusi, vahendas Yle.

Seksuaalne ahistamine, sealhulgas ebaviisakas ligitikkumine ja käperdamine, sätestati Soomes eraldi kuriteona 2014. aasta septembris. Sellest ajast saadik on nimetatud seadusesätte alusel tehtud rohkem kui 500 avaldust. Esialgu sai politsei ühes kuus keskmiselt 20 kuriteoteadet, kuid alates eelmise aasta oktoobrist tõusis mõnel kuul avalduste arv üle 50.

Käesoleva aasta nelja esimese kuu jooksul on korrakaitsjad seksuaalse ahistamise asjus saanud ligi 170 avaldust. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes on avalduste arv kasvanud kolm korda.

Soomlasi ja välismaalasi on kahtlustatute seas võrdselt

Võimalik on ka see, et ühiskonnas puhkenud arutelu seksuaalse ahistamise teemal on mõjunud ka kuriteoavalduste arvule.

"Ma ei oska seda küll täpselt öelda. Loodetavasti on selle nähtuse suurem avalikuks tulek ja see, et selle puhul pole midagi vaja salajas hoida, andnud inimestele julguse teatada sellest alati, kui sellised asjaolud ilmnevad," märkis politseijuht Seppo Kolehmainen.

Kolehmainen rõhutas, et varjupaigataotlejatega seotud kahtlused pole kuriteoteadete sagenemise ainus põhjus.

"Need pole ainult varjupaigataotlejatega seotud juhtumid, kuigi ka neid on nende juhtumite hulgas. Senine statistika näitab, et seksuaalse ahistamise juhtumitest umbes pool sooritatakse põliselanikkonna poolt ning pool välismaise taustaga inimeste poolt. Selles statistikas pole varjupaigataotlejaid eraldi välja toodud, vaid kõik on üheskoos," selgitas ta.

Välismaalaste osakaal on kasvanud, sest eelmise aasta jaanuarist aprillini oli veerand juhtumitest selliseid, kus kahtlustatavaks oli välismaise taustaga inimene. Käesoleva aasta samal perioodil aga moodustasid välismaise taustaga inimesed kahtlustatavatest poole ehk neid oli sama palju kui soomlasi.

Politsei peab olema nähtaval

Politseijuht Kolehmainen soovib, et teadmine seksuaalse ahistamise kuritegeliku olemuse kohta ning politsei aktiivne sekkumine annavad saabuval suvel juba tulemusi.

"Isiklikult ma loodan, et nende tegude arv ei kasva," sõnas ta ja avaldas lootust, et politsei ennetustöö kannab vilja.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised