Leedus otsiti läbi parlamendisaadiku kodu ja kontor ({{commentsTotal}})

Vytautas Gapsys. Autor: Wikimedia Commons

Leedu eriuurimisbüroo (STT) otsis esmaspäeval korruptsioonijuurdluse raames läbi tööparteilasest parlamendiliikme Vytautas Gapšyse kodu ja kontori, teatasid prokurörid.

Allikad ütlesid varasemalt BNS-ile, et võimud sooritasid esmaspäeval parlamendihoones läbiotsimise.

Korrakaitsjate hinnangul üritas ettevõtte MG Baltic asepresident Raimondas Kurlianskis mõjutada Gapšyse kaudu Tööpartei liikmeid töötama firma kasuks. Kurlianskis viibib praegu vahi all.

Prokuratuur otsis esmaspäeval läbi ka MG Balticu ettevõtetes ja firma tippjuhtide kodudes.

Võimud otsustasid anda Gapšysele eritunnistaja staatuse. Seda tehakse juhul, kui leitakse tõendeid võimalikust rikkumisest, kuid neist süüdistuse esitamiseks ei piisa. Gapšysel on saadikupuutumatus.

Juurdluse raames esitati kahtlustus ka nüüdseks endisele seadusandjale Eligijus Masiulisele. Pärast seda loobus Masiulis oma mandaadist ja astus tagasi opositsioonilise Liberaalse Liikumise juhi kohalt.

Toimetaja: Laur ViirandKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.