Eritribunal mõistis Tšaadi eksdiktaatori eluks ajaks vangi ({{commentsTotal}})

Tšaadi eksdiktaator Hissène Habré 2015. aastal Senegalis kohtusaalis.
Tšaadi eksdiktaator Hissène Habré 2015. aastal Senegalis kohtusaalis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Senegalis asuv eritribunal mõistis Tšaadi eksdiktaatori Hissène Habré' süüdi inimsusevastastes kuritegudes ja vägistamises ning määras talle eluaegse vangistuse.

"Hissène Habré - see kohus mõistab teid süüdi inimsusevastastes kuritegudes, vägistamises, orjanduses ja inimröövis," ütles erikohtu president Gberdao Gustave Kam.

Aafrika Liidu eestvõttel ja Senegali heakskiidul loodud eritribunali otsus on esimene, milles üks riik on inimsusevastastes kuritegudes süüdi mõistnud teise riigi endise juhi.

Habré keeldus kohtu poole pöördumast, sest ei tunnista selle võimu.

Habré'd süüdistatakse Tšaadis aastatel 1982-1990 toime pandud sõjaroimades, inimsusevastastes kuritegudes ja piinamises. Inimõigusorganisatsioonide hinnangul tapeti tema võimu ajal 40 000 režiimi oponenti ja rivaalitsevate etniliste rühmituste esindajat.

Habré' advokaadid väitsid, et ta polnud toimuvatest rikkumistest teadlik.

Habré haaras Tšaadis võimu 1982. aastal ning püsis võimu juures 1990. aastani, mil ta kukutati praeguse presidendi Idriss Déby' poolt.

Hissène Habré 1983. aastal. (Joel Robine/AFP/Scanpix)

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics