Poola võib kaevata EL-i õigusriigi põhimõtete järgimise protseduuri kohtusse ({{commentsTotal}})

Poola ja Euroopa Liidu lipud. Autor: Kacper Pempel/Reuters/Scanpix

Poola võib kaevata Euroopa Liidu algatatud õigusriigi põhimõtete järgimise protseduuri EL-i kohtusse, kui Brüssel jätkab surve avaldamist Varssavile, ütles valitseva Õiguse ja Õigluse Partei (PiS) juht Jaroslaw Kaczynski.

EL rakendas õigusriikluse järelevalve mehhanismi Poola suhtes aasta alguses seoses mullu tehtud seadusemuudatustega, mis väidetavalt annavad valitsusele liiga suure võimu meediaorganisatsioonide ja konstitutsioonikohtu üle, vahendas Reuters.

Esiteks sai valitsus õiguse määrata ametisse riiklike meediaasutuste juhte ning teiseks muudeti konstitutsioonikohtu toimimise reegleid.

EL-i õigusriigi protseduuri kohaselt võivad Poolat ees oodata sanktsioonid, muu hulgas näiteks Poola hääleõiguse peatamine Euroopa Komisjonis. 

"Protseduur, mida praegu meie vastu kasutatakse, on välja mõeldud ja selle võib Euroopa Liidu kohtus vaidlustada," ütles Kaczynski ajalehele Do Rzeczy antud intervjuus.

EL-i ja Poola ametnikud on mitu korda kohtunud, et arutada võimalikke lahendusi, kuid siiani edutult.

Asevälisminister Konrad Szymanski vihjas eelmisel nädalal, et Varssavi on valmis andma kriisi lõpetamiseks veidi järele.

Välisminister Witold Waszczykowski ütles täna, et loodab, et Euroopa Komisjon lõpetab uurimise. "Poola karistamise protseduuri algatamiseks pole alust," ütles ta telekanalile TVN24.

Toimetaja: Merili NaelKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.