Poola võib kaevata EL-i õigusriigi põhimõtete järgimise protseduuri kohtusse ({{commentsTotal}})

Poola ja Euroopa Liidu lipud.
Poola ja Euroopa Liidu lipud. Autor/allikas: Kacper Pempel/Reuters/Scanpix

Poola võib kaevata Euroopa Liidu algatatud õigusriigi põhimõtete järgimise protseduuri EL-i kohtusse, kui Brüssel jätkab surve avaldamist Varssavile, ütles valitseva Õiguse ja Õigluse Partei (PiS) juht Jaroslaw Kaczynski.

EL rakendas õigusriikluse järelevalve mehhanismi Poola suhtes aasta alguses seoses mullu tehtud seadusemuudatustega, mis väidetavalt annavad valitsusele liiga suure võimu meediaorganisatsioonide ja konstitutsioonikohtu üle, vahendas Reuters.

Esiteks sai valitsus õiguse määrata ametisse riiklike meediaasutuste juhte ning teiseks muudeti konstitutsioonikohtu toimimise reegleid.

EL-i õigusriigi protseduuri kohaselt võivad Poolat ees oodata sanktsioonid, muu hulgas näiteks Poola hääleõiguse peatamine Euroopa Komisjonis. 

"Protseduur, mida praegu meie vastu kasutatakse, on välja mõeldud ja selle võib Euroopa Liidu kohtus vaidlustada," ütles Kaczynski ajalehele Do Rzeczy antud intervjuus.

EL-i ja Poola ametnikud on mitu korda kohtunud, et arutada võimalikke lahendusi, kuid siiani edutult.

Asevälisminister Konrad Szymanski vihjas eelmisel nädalal, et Varssavi on valmis andma kriisi lõpetamiseks veidi järele.

Välisminister Witold Waszczykowski ütles täna, et loodab, et Euroopa Komisjon lõpetab uurimise. "Poola karistamise protseduuri algatamiseks pole alust," ütles ta telekanalile TVN24.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema