Audiogalerii 30. mail: riigitöötajate profiilist, "Kõik puhuvad" õigustest, Vabaerakonna kriminaalsetest liikmetest ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte sündmustest, mis on 30. mai pärastlõunaks uudispäeva kujundanud.

Aruanne infograafikul: riigitöötajate seas on ülekaalus naised, spetsialistidest tuleb puudu

Eesti avalikus sektoris jäi möödunud aastal inimesi pisut vähemaks, kuid nad hakkasid rohkem palka saama, selgus rahandusministeeriumi koostatud aruandest. Näiteks kohaliku omavalitsuse töötajat võiks iseloomustada nii: 50aastane või vanem naine, kes on teise kõrgharitud ja töötab ametnikuna.

Õiguskomisjon: autojuhil võib puhumisreidil politseilt oma õiguste ettelugemist paluda

Riigikogu õiguskomisjon arutas, kui põhjalikult peaks politsei autojuhtidele "Kõik puhuvad" aktsioonis nende õigusi ette lugema. Otsustati, et põhjalikumat teavitust tehakse siis, kui juht seda palub. Joobe tuvastamise korral loetakse autojuhile õigused ette igal juhul.

Jüri Saar: erakonnal puudub võimalus kontrollida liikmete karistatust

Vabaerakonna juhatuse liige ja Tartu ülikooli kriminoloogia professor Jüri Saar kommenteeris olukorda, kus tema erakonda kuulub mitukümmend kriminaalkorras karistatud inimest. Saare hinnangul on erakonda astuda soovivate inimeste kriminaalse tausta kontrollimine võimatu ja ebaseaduslik.

Ühe Minuti Loeng: kas kõrvaklappidega muusika kuulamine kahjustab tervist?

Kõrvaklappidega jalutajast või jooksjast on tänaval, sageli metsarajalgi saanud üsna tavapärane vaatepilt. Muusikalembusel on aga omad varjuküljed, nendib Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi töö- ja inseneripsühholoogia lektor Avo-Rein Tereping.

Raasuke Estonian Airi arutelul: me räägime päästjatest, mitte põhjustest, miks maja põlema läks

Pragune LHV juhatuse liige Erkki Raasuke nentis, et ta ei liitunud Estonian Airi nõukoguga n-ö Taskila perioodi alguses, mistõttu ei oska ta kirjeldada agressiivse laienemisprotsessi algust. Tema hinnangul oli vale juba algne ülesande püstitus ning ka Estonian Airi mehitamine, kuna tema arvates polnud Tero Taskilal piisavalt kogemusi ega tausta, et valitsuse laienemisootusi täita.

"Mulle teadaolevalt läks laienemisprotsess 2010. aastal käima juba koalitsioonileppe tasemel, kuid juhtus nii õnnetult, et leppesse lisatud postulaadi majanduslikku tasuvust ei analüüsitud," märkis Raasuke.

Porošenko: jõudsime Venemaaga kokkuleppele kahe vangi kojunaasmise asjus

Ukraina president Petro Porošenko ütles telekanalile Inter antud intervjuus, et Moskvaga õnnestus jõuda esialgsele kokkuleppele Venemaal vangi mõistetud ukrainlaste Gennadi Afanassjevi ja Juri Sološenko kodumaale saatmise asjus.

Joel Lindpere lahkumismängu eel: 100 mängu mehi ei tohiks Eesti koondises olla

"Ma jään rahule sellega, mis ma olen teinud. Ma arvan, et iga mängija unistus on mängida nii palju kui saab, sest karjäär on lühike. Kõikides klubides, kus ma olen olnud, olen ma olnud põhimees. Ma olen saanud palju mänguaega," sõnas Lindpere ja lisas, et kohati jäi talle mõistetamatuks, miks tippliigade uksed tema jaoks suletuks jäid.

Joel Lindpere üle 16 aasta kestnud koondisekarjäär saab läbi - Eesti jalgpallikoondise maavõistlusmäng Andorraga on Lindpere lahkumismäng.

Mati Kaal: olen tööga loomaaias lähedased ja pere pannud raskesse olukorda

"See loomaaiatöö on niisugune, et seob 24/7 ja selles mõttes olen ma ilmselt pannud jäägitu loomaaiandusliku tegevusega lähedased ja pere pannud raskesse olukorda, kus mind pole jätkunud koduste ja perega seotud probleemide jaoks," tõdes Kaal ETV2-e portreesaates.

Sel nädalal 70. sünnipäeva tähistav Mati Kaal on Tallinna loomaaeda juhtinud pea pool sajandit. Mehe enda sõnul on tegemist tööga, kus iga päev on eelmisest erinev ja alati on oodata midagi uut.

Toimetaja: Greete Palmiste, Rene SuurkaevVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema