Audiogalerii 30. mail: riigitöötajate profiilist, "Kõik puhuvad" õigustest, Vabaerakonna kriminaalsetest liikmetest ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte sündmustest, mis on 30. mai pärastlõunaks uudispäeva kujundanud.

Aruanne infograafikul: riigitöötajate seas on ülekaalus naised, spetsialistidest tuleb puudu

Eesti avalikus sektoris jäi möödunud aastal inimesi pisut vähemaks, kuid nad hakkasid rohkem palka saama, selgus rahandusministeeriumi koostatud aruandest. Näiteks kohaliku omavalitsuse töötajat võiks iseloomustada nii: 50aastane või vanem naine, kes on teise kõrgharitud ja töötab ametnikuna.

Õiguskomisjon: autojuhil võib puhumisreidil politseilt oma õiguste ettelugemist paluda

Riigikogu õiguskomisjon arutas, kui põhjalikult peaks politsei autojuhtidele "Kõik puhuvad" aktsioonis nende õigusi ette lugema. Otsustati, et põhjalikumat teavitust tehakse siis, kui juht seda palub. Joobe tuvastamise korral loetakse autojuhile õigused ette igal juhul.

Jüri Saar: erakonnal puudub võimalus kontrollida liikmete karistatust

Vabaerakonna juhatuse liige ja Tartu ülikooli kriminoloogia professor Jüri Saar kommenteeris olukorda, kus tema erakonda kuulub mitukümmend kriminaalkorras karistatud inimest. Saare hinnangul on erakonda astuda soovivate inimeste kriminaalse tausta kontrollimine võimatu ja ebaseaduslik.

Ühe Minuti Loeng: kas kõrvaklappidega muusika kuulamine kahjustab tervist?

Kõrvaklappidega jalutajast või jooksjast on tänaval, sageli metsarajalgi saanud üsna tavapärane vaatepilt. Muusikalembusel on aga omad varjuküljed, nendib Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi töö- ja inseneripsühholoogia lektor Avo-Rein Tereping.

Raasuke Estonian Airi arutelul: me räägime päästjatest, mitte põhjustest, miks maja põlema läks

Pragune LHV juhatuse liige Erkki Raasuke nentis, et ta ei liitunud Estonian Airi nõukoguga n-ö Taskila perioodi alguses, mistõttu ei oska ta kirjeldada agressiivse laienemisprotsessi algust. Tema hinnangul oli vale juba algne ülesande püstitus ning ka Estonian Airi mehitamine, kuna tema arvates polnud Tero Taskilal piisavalt kogemusi ega tausta, et valitsuse laienemisootusi täita.

"Mulle teadaolevalt läks laienemisprotsess 2010. aastal käima juba koalitsioonileppe tasemel, kuid juhtus nii õnnetult, et leppesse lisatud postulaadi majanduslikku tasuvust ei analüüsitud," märkis Raasuke.

Porošenko: jõudsime Venemaaga kokkuleppele kahe vangi kojunaasmise asjus

Ukraina president Petro Porošenko ütles telekanalile Inter antud intervjuus, et Moskvaga õnnestus jõuda esialgsele kokkuleppele Venemaal vangi mõistetud ukrainlaste Gennadi Afanassjevi ja Juri Sološenko kodumaale saatmise asjus.

Joel Lindpere lahkumismängu eel: 100 mängu mehi ei tohiks Eesti koondises olla

"Ma jään rahule sellega, mis ma olen teinud. Ma arvan, et iga mängija unistus on mängida nii palju kui saab, sest karjäär on lühike. Kõikides klubides, kus ma olen olnud, olen ma olnud põhimees. Ma olen saanud palju mänguaega," sõnas Lindpere ja lisas, et kohati jäi talle mõistetamatuks, miks tippliigade uksed tema jaoks suletuks jäid.

Joel Lindpere üle 16 aasta kestnud koondisekarjäär saab läbi - Eesti jalgpallikoondise maavõistlusmäng Andorraga on Lindpere lahkumismäng.

Mati Kaal: olen tööga loomaaias lähedased ja pere pannud raskesse olukorda

"See loomaaiatöö on niisugune, et seob 24/7 ja selles mõttes olen ma ilmselt pannud jäägitu loomaaiandusliku tegevusega lähedased ja pere pannud raskesse olukorda, kus mind pole jätkunud koduste ja perega seotud probleemide jaoks," tõdes Kaal ETV2-e portreesaates.

Sel nädalal 70. sünnipäeva tähistav Mati Kaal on Tallinna loomaaeda juhtinud pea pool sajandit. Mehe enda sõnul on tegemist tööga, kus iga päev on eelmisest erinev ja alati on oodata midagi uut.

Toimetaja: Greete Palmiste, Rene SuurkaevFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.