Jaapani ja Lõuna-Korea sõnul valmistub Pyongyang taas raketikatsetuseks ({{commentsTotal}})

Põhja-Korea diktaator Kim Jong-un. Autor: KCNA/AFP/Scanpix

Jaapani kaitsejõud on viidud kõrgendatud valmisolekusse seoses kahtlusega, et Põhja-Korea valmistab taas ette ballistilise raketi teelesaatmist. Ka Lõuna-Korea relvajõud on põhjanaabri võimaliku raketistardi tõttu tavapärasest tähelepanelikumad.

Aegis-süsteemi sõjalaevade ja raketisüsteemide Patriot meeskondadele on antud käsk tulistada alla kõik Jaapani suunas lendavad raketid. Otsust kinnitas Reutersile anonüümseks jääda soovinud valitsusametnik.

Otsusest teatas täna esimesena Jaapani rahvusringhääling NHK. Varem keeldusid nii Jaapani kui ka Lõuna-Korea kaitseministeeriumi esindajad teema ametlikust kommenteerimisest.

Hiljem tunnistati Lõuna-Korea kaitseministeeriumist, et nad on Põhja-Koreas täheldanud raketikatsetuseks valmistumisele viitavaid asjaolusid. Katsetatava raketi tüübi kohta kommentaare ei jagatud.

Jaapani on käesoleval aastal oma raketikaitsesüsteemi valmisolekut tõstnud vähemalt kaks korda - mõlemal korral oli tegu Põhja-Korea raketikatsetustega.

Põhja-Korea korraldas jaanuaris oma ajaloo neljanda tuumapommikatsetuse ning pärast seda on toimunud mitmeid raketikatsetusi.

Toimetaja: Laur ViirandMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.