Allikas: EgyptAiri mustade kastide leidmiseni kulub vähemalt 12 päeva ({{commentsTotal}})

EgyptAiri rusud.
EgyptAiri rusud. Autor/allikas: Egyptian military/AFP/Scanpix

EgyptAiri lennuõnnetuse uurijad vajavad vähemalt 12 päeva lennuki mustade kastide leidmiseks, ütles allikas.

Uurijad ootavad appi laeva, mis saab mustad kastid Vahemere põhjast üles tuua, vahendas thelocal.fr.

Pariisist Kairosse teel olnud Airbus A320 lennuk kukkus 19. mail Vahemerre. Lennuki pardal oli 66 inimest.

Uurijad võitlevad nüüd ajaga, et leida lennusalvestised ehk mustad kastid, mille akudel on võimsust anda edasi signaali neli kuni viis nädalat.

Mustad kastid aitaksid uurijatel tuvastada õnnetuse põhjuse.

Egiptuse lennundusminister ütles esialgu, et tõenäoliselt kukkus lennuk alla terrorirünnaku tagajärjel, kuid võimalik on ka tehniline rike. Prantsuse lennuohutuse agentuur teatas, et lennukist tuli enne alla kukkumist häiret suitsu kohta.

Egiptus ja Prantsusmaa on allkirjastanud kokkulepped kahe Prantsuse ettevõttega - Alseamar ja Deep Ocean Search (DOS) -, kellel on võimekus viia läbi süvaveeotsinguid.

"Neil kahel ettevõttel on teineteist täiendavad rollid: esimene on mustade kastide signaalide tuvastamine ja teine on sukeldumine ja mustade kastide leidmine roboti abil," selgitas uurimisega seotud allikas AFP-le.

"Kuid DOS-i laev lahkus Iiri merelt laupäeval ning jõuab õnnetuspaika 12 päeva jooksul," lisas allikas.

Uurijad otsivad musti kaste umbes 3000 meetri sügavuselt Vahemere põhjast.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics