Allikas: EgyptAiri mustade kastide leidmiseni kulub vähemalt 12 päeva ({{commentsTotal}})

EgyptAiri rusud. Autor: Egyptian military/AFP/Scanpix

EgyptAiri lennuõnnetuse uurijad vajavad vähemalt 12 päeva lennuki mustade kastide leidmiseks, ütles allikas.

Uurijad ootavad appi laeva, mis saab mustad kastid Vahemere põhjast üles tuua, vahendas thelocal.fr.

Pariisist Kairosse teel olnud Airbus A320 lennuk kukkus 19. mail Vahemerre. Lennuki pardal oli 66 inimest.

Uurijad võitlevad nüüd ajaga, et leida lennusalvestised ehk mustad kastid, mille akudel on võimsust anda edasi signaali neli kuni viis nädalat.

Mustad kastid aitaksid uurijatel tuvastada õnnetuse põhjuse.

Egiptuse lennundusminister ütles esialgu, et tõenäoliselt kukkus lennuk alla terrorirünnaku tagajärjel, kuid võimalik on ka tehniline rike. Prantsuse lennuohutuse agentuur teatas, et lennukist tuli enne alla kukkumist häiret suitsu kohta.

Egiptus ja Prantsusmaa on allkirjastanud kokkulepped kahe Prantsuse ettevõttega - Alseamar ja Deep Ocean Search (DOS) -, kellel on võimekus viia läbi süvaveeotsinguid.

"Neil kahel ettevõttel on teineteist täiendavad rollid: esimene on mustade kastide signaalide tuvastamine ja teine on sukeldumine ja mustade kastide leidmine roboti abil," selgitas uurimisega seotud allikas AFP-le.

"Kuid DOS-i laev lahkus Iiri merelt laupäeval ning jõuab õnnetuspaika 12 päeva jooksul," lisas allikas.

Uurijad otsivad musti kaste umbes 3000 meetri sügavuselt Vahemere põhjast.

Toimetaja: Merili NaelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.