Rain Kooli: joogapresident Jõks ({{commentsTotal}})

Allar Jõks. Autor: Siim Lõvi /ERR

Lõppenud nädal toob presidendikandidaatide kandidaatide rindelt selliseid uudiseid, et ohhoo. Kui palju neid nüüd siis õieti koos ongi? Kallas, Jõerüüt, Kaljurand, Paet, Reps, Nestor… ja Jõks. Savisaar keerutab, nagu ikka, ja Mart Helme lubab hakata, kui valimised n-ö põllule – ehk valimiskogusse – lähevad. Aga ikkagi… Jõks! Eesti oma Kekkonen, nagu naljatles Eesti Päevalehe karikaturist Hillar Mets oma joonistuses. Kõik ülejäänud on sellised rohkem või vähem klassikalised poliitikutüübid, aga Jõks oleks midagi muud.

Tema näol oleks Eestil – mis Eestil, tervel maailmal – võimalik saada endale... üks ehe joogapresident.

Seniste presidentide – ja ka seniste presidendikandidaatide kandidaatide – läbisaamine spordiga üleüldse, rääkimata joogast, on olnud pehmelt öeldes neutraalne. President Ilves küll vahepeal tegi aktiivsemalt trenni ja sõi salateid, kuid tagantjärele võib selles näha pigem tema endise abikaasa Evelin Ilvese karvatut kätt. President Meri püsis vormis kahe päevas suitsetatud sigaretipakiga. Arnold Rüütli suhe spordiga on vast lähim – suusataja ja kepikõndijana on ta avalikultki üles astunud.

Nüüd aga on Eestil võimalus saada president, kelle saab julgelt lubada riigivisiidile saabunud külalisega koos mis tahes trenni tegema, ilma et tuleks karta erakorralisi presidendivalimisi seetõttu, et Kadrioru lossiperemehe süda on üles öelnud.

Ja kujutage ette, milliseid väljavaateid seab Eesti ette veel jooga spetsiifika!Ütleme, et presidendil on vaja teinekord asju ka ootamatust, hoopis teistsugusest perspektiivist näha? Aga palun, Allar Jõksi jaoks poleks mingi probleem end pea peale seisma upitada, mida ta mullusel joogafestivalil Haapsalus ilmarahva rõõmuks ka tegi. "Pea peal seismine teeb pea tühjaks ja aitab uut päeva nullist alustada."

Amet vajab vajaduse korral paindlikkust? Aga muidugi, kes võiks olla veel paindlikum kui mees, kes on võimeline mõlemad jalad korraga kukla taha panema!

Samas nõuab ka kõigutamatust? Pole hullu, joogas on piisavalt jõulisi tasakaaluasendeid, milles püsijat nii naljalt kummuli ei tõuka.

Ning oluliste otsuste ja raskemate probleemikoosluste haldamine, nagu ka pingeline päevakava poleks Jõksi jaoks mingi koorem: ”Kümme sügavat sisse-väljahingamist ja elus lähevad paljud asjad ise korda,” on mees ise avalikult öelnud.

ERR.ee võtab arvamusartikleid ja lugejakirju vastu aadressil arvamus@err.ee. Õigus otsustada artikli või lugejakirja avaldamise üle on toimetusel.

Allikas: Vikerraadio kommentaarFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.