Rain Kooli: joogapresident Jõks ({{commentsTotal}})

Allar Jõks.
Allar Jõks. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Lõppenud nädal toob presidendikandidaatide kandidaatide rindelt selliseid uudiseid, et ohhoo. Kui palju neid nüüd siis õieti koos ongi? Kallas, Jõerüüt, Kaljurand, Paet, Reps, Nestor… ja Jõks. Savisaar keerutab, nagu ikka, ja Mart Helme lubab hakata, kui valimised n-ö põllule – ehk valimiskogusse – lähevad. Aga ikkagi… Jõks! Eesti oma Kekkonen, nagu naljatles Eesti Päevalehe karikaturist Hillar Mets oma joonistuses. Kõik ülejäänud on sellised rohkem või vähem klassikalised poliitikutüübid, aga Jõks oleks midagi muud.

Tema näol oleks Eestil – mis Eestil, tervel maailmal – võimalik saada endale... üks ehe joogapresident.

Seniste presidentide – ja ka seniste presidendikandidaatide kandidaatide – läbisaamine spordiga üleüldse, rääkimata joogast, on olnud pehmelt öeldes neutraalne. President Ilves küll vahepeal tegi aktiivsemalt trenni ja sõi salateid, kuid tagantjärele võib selles näha pigem tema endise abikaasa Evelin Ilvese karvatut kätt. President Meri püsis vormis kahe päevas suitsetatud sigaretipakiga. Arnold Rüütli suhe spordiga on vast lähim – suusataja ja kepikõndijana on ta avalikultki üles astunud.

Nüüd aga on Eestil võimalus saada president, kelle saab julgelt lubada riigivisiidile saabunud külalisega koos mis tahes trenni tegema, ilma et tuleks karta erakorralisi presidendivalimisi seetõttu, et Kadrioru lossiperemehe süda on üles öelnud.

Ja kujutage ette, milliseid väljavaateid seab Eesti ette veel jooga spetsiifika!Ütleme, et presidendil on vaja teinekord asju ka ootamatust, hoopis teistsugusest perspektiivist näha? Aga palun, Allar Jõksi jaoks poleks mingi probleem end pea peale seisma upitada, mida ta mullusel joogafestivalil Haapsalus ilmarahva rõõmuks ka tegi. "Pea peal seismine teeb pea tühjaks ja aitab uut päeva nullist alustada."

Amet vajab vajaduse korral paindlikkust? Aga muidugi, kes võiks olla veel paindlikum kui mees, kes on võimeline mõlemad jalad korraga kukla taha panema!

Samas nõuab ka kõigutamatust? Pole hullu, joogas on piisavalt jõulisi tasakaaluasendeid, milles püsijat nii naljalt kummuli ei tõuka.

Ning oluliste otsuste ja raskemate probleemikoosluste haldamine, nagu ka pingeline päevakava poleks Jõksi jaoks mingi koorem: ”Kümme sügavat sisse-väljahingamist ja elus lähevad paljud asjad ise korda,” on mees ise avalikult öelnud.

ERR.ee võtab arvamusartikleid ja lugejakirju vastu aadressil arvamus@err.ee. Õigus otsustada artikli või lugejakirja avaldamise üle on toimetusel.

Allikas: Vikerraadio kommentaarVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema