Hodges: NATO võtab kasutusele Venemaa heidutamise strateegia ({{commentsTotal}})

USA õhujõudude hävituslennuk F-22, NATO lipp. Autor: Ints Kalnins/Reuters/Scanpix

NATO loobub oma liitlaste julgeoleku tagamise strateegiast ja võtab kasutusele Venemaa heidutamise strateegia, ütles USA Euroopa maavägede ülem kindralleitnant Ben Hodges.

"Meie jaoks on esmatähtis ülesanne tõkestada Venemaa edasine agressioon. NATO Varssavi tippkohtumine näitab ilmselt, et liit läheb üle julgeoleku tagamiselt heidutamisele," ütles Hodges usutluses meediaportaalile Gromadske.

Kindral ei laskunud strateegia üksikasjadesse, sest vastutab sõjalise komponendi eest. "Ma ei tea esialgu, kuidas see välja nägema hakkab. Minu kui väejuhi ülesanne on tagada, et sõjavägi oleks tätma oma osa ülesandest - relvad, suurtükid, insenerid jne," sõnas ta.

Hodges ütles, et USA Euroopa vägi on keskendunud täielikult valmisolekule toetada oma partnereid, sõpru, näidata valmidust täita oma ülesandeid. Muu hulgas õpetasid NATO instruktorid välja Ukraina sõjaväelasi ja see jätkub augustis, juunis suurendatakse kohalolekut Poolas ja Baltimaades.

"Väele lisandub veebruari alguses tankibrigaad - nad tulevad siia. Need on asjad, millega me tegeleme," ütles ta.

Tankibrigaadi hakkab kuuluma u 4000 meest, tankid, suurtükid jne.

"Need paigutatakse üheksaks kuuks Poola, Baltimaadesse, Rumeeniasse, Bulgaariasse. Nad hakkavad osalema manöövritel igas nimetatud riigis. Mõnikord sõdurid kogunevad, et näidata, kui kiiresti nad suudavad edasi liikuda, seejärel naasevad. Nad tegelevad sellega 9 kuud, pärast asendab need sõdurid teine brigaad oma relvadega, ka nemad roteeruvad üheksa kuu pärast. Me käitume niiviisi," ütles kindral.

"Gruusias on siiani seadusvastaselt okupeeritud alal 7000 Vene sõjaväelast. Vene vägi on siiani Transnistrias. Nad okupeerivad siiamaani Krimmi ja sõdivad Donbassis. Venemaa saab teha palju selleks, et vähendada riikide muret. Kui nad oleks läbipaistvamad... Nad tahavad, et neisse suhtutaks kui ülijõudu. Nad peavad tegutsema kui ülijõud - olema vastutustundlikud ja otsima viise vähendada NATO murelikkust," lisas Hodges.

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.