Hodges: NATO võtab kasutusele Venemaa heidutamise strateegia ({{commentsTotal}})

USA õhujõudude hävituslennuk F-22, NATO lipp.
USA õhujõudude hävituslennuk F-22, NATO lipp. Autor/allikas: Ints Kalnins/Reuters/Scanpix

NATO loobub oma liitlaste julgeoleku tagamise strateegiast ja võtab kasutusele Venemaa heidutamise strateegia, ütles USA Euroopa maavägede ülem kindralleitnant Ben Hodges.

"Meie jaoks on esmatähtis ülesanne tõkestada Venemaa edasine agressioon. NATO Varssavi tippkohtumine näitab ilmselt, et liit läheb üle julgeoleku tagamiselt heidutamisele," ütles Hodges usutluses meediaportaalile Gromadske.

Kindral ei laskunud strateegia üksikasjadesse, sest vastutab sõjalise komponendi eest. "Ma ei tea esialgu, kuidas see välja nägema hakkab. Minu kui väejuhi ülesanne on tagada, et sõjavägi oleks tätma oma osa ülesandest - relvad, suurtükid, insenerid jne," sõnas ta.

Hodges ütles, et USA Euroopa vägi on keskendunud täielikult valmisolekule toetada oma partnereid, sõpru, näidata valmidust täita oma ülesandeid. Muu hulgas õpetasid NATO instruktorid välja Ukraina sõjaväelasi ja see jätkub augustis, juunis suurendatakse kohalolekut Poolas ja Baltimaades.

"Väele lisandub veebruari alguses tankibrigaad - nad tulevad siia. Need on asjad, millega me tegeleme," ütles ta.

Tankibrigaadi hakkab kuuluma u 4000 meest, tankid, suurtükid jne.

"Need paigutatakse üheksaks kuuks Poola, Baltimaadesse, Rumeeniasse, Bulgaariasse. Nad hakkavad osalema manöövritel igas nimetatud riigis. Mõnikord sõdurid kogunevad, et näidata, kui kiiresti nad suudavad edasi liikuda, seejärel naasevad. Nad tegelevad sellega 9 kuud, pärast asendab need sõdurid teine brigaad oma relvadega, ka nemad roteeruvad üheksa kuu pärast. Me käitume niiviisi," ütles kindral.

"Gruusias on siiani seadusvastaselt okupeeritud alal 7000 Vene sõjaväelast. Vene vägi on siiani Transnistrias. Nad okupeerivad siiamaani Krimmi ja sõdivad Donbassis. Venemaa saab teha palju selleks, et vähendada riikide muret. Kui nad oleks läbipaistvamad... Nad tahavad, et neisse suhtutaks kui ülijõudu. Nad peavad tegutsema kui ülijõud - olema vastutustundlikud ja otsima viise vähendada NATO murelikkust," lisas Hodges.

Allikas: BNSproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics