Prantsuse transporditöölised võivad streikida Euro 2016 ajal ({{commentsTotal}})

Streikijad. Autor: Sebastien Salom-Gomis/SIPA/Scanpix

Prantsuse transporditööliste streik võib toimuda muuhulgas jalgpalli Euroopa meistrivõistluste Euro 2016 ajal, teatasid ametiühingud esmaspäeval.

Prantsuse tööandjate liit on nimetanud transporditööliste üleriigilise streigi plaane terrorismiks. Enne 10. juunil algavat jalgpalliturniiri peaks streigiga liituma veel uued ametiühingud.

Prantsusmaal ähvardavad meeleavaldused valitsuse tööjõureformide vastu ühistranspordi taas kaosesse paisata.

Sellest hoolimata on president François Hollande keeldunud järeleandmisi tegemast.

Prantsusmaa suurimate ametiühingute hulka kuuluv CGT on kutsunud oma liikmeid üles rakendama töövaidlusmeetmeid alates teisipäevast raudteel ja neljapäevast Pariisi metroos.

Samuti on oodata ulatuslikke hilinemisi Prantsuse lendudel. Lennundusametiühingud on kutsunud üles streigile järgmisel nädalavahetusel ning riikliku lennufirma Air France'i piloodid on otsustanud streikida juunis vähemalt kuuel päeval protestiks tööviljakuse eesmärkide vastu.

CGT juht Philippe Martinez on teatanud, et on streigi teemadel vestelnud ka Prantsuse peaministri Manuel Vallsiga, kutsudes seda "heaks märgiks".

Tööandjate liit on aga streigid karmilt hukka mõistnud.

"Seaduslikku korda tuleb austada, tuleb tagada, et vähemused, kes käituvad nagu huligaanid, nagu terroristid, ei seiska tervet riiki," ütles liidu esimees Pierre Gattaz esmaspäeval intervjuus.

Prantsuse kaheksast naftatöötlustehasest kuus on jätkuvalt kas suletud või töötavad vähendatud töökoormusega.

Valitsus püüab reformidega lihtsustada töötajate palkamist ja vallandamist, kuid oponentide hinnangul on reformipakett liigselt kaldu ettevõtete poole ega vähenda riigi 10 protsendi suurust töötuse määra. Ametiühingute sõnul nullivad reformid töökindluse ning ei langeta töötuse määra.

Prantsuse parlamendi alamkoda on reformid heaks kiitnud. 14. juunil hakkab neid arutama senat.

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.