Prantsuse transporditöölised võivad streikida Euro 2016 ajal ({{commentsTotal}})

Streikijad.
Streikijad. Autor/allikas: Sebastien Salom-Gomis/SIPA/Scanpix

Prantsuse transporditööliste streik võib toimuda muuhulgas jalgpalli Euroopa meistrivõistluste Euro 2016 ajal, teatasid ametiühingud esmaspäeval.

Prantsuse tööandjate liit on nimetanud transporditööliste üleriigilise streigi plaane terrorismiks. Enne 10. juunil algavat jalgpalliturniiri peaks streigiga liituma veel uued ametiühingud.

Prantsusmaal ähvardavad meeleavaldused valitsuse tööjõureformide vastu ühistranspordi taas kaosesse paisata.

Sellest hoolimata on president François Hollande keeldunud järeleandmisi tegemast.

Prantsusmaa suurimate ametiühingute hulka kuuluv CGT on kutsunud oma liikmeid üles rakendama töövaidlusmeetmeid alates teisipäevast raudteel ja neljapäevast Pariisi metroos.

Samuti on oodata ulatuslikke hilinemisi Prantsuse lendudel. Lennundusametiühingud on kutsunud üles streigile järgmisel nädalavahetusel ning riikliku lennufirma Air France'i piloodid on otsustanud streikida juunis vähemalt kuuel päeval protestiks tööviljakuse eesmärkide vastu.

CGT juht Philippe Martinez on teatanud, et on streigi teemadel vestelnud ka Prantsuse peaministri Manuel Vallsiga, kutsudes seda "heaks märgiks".

Tööandjate liit on aga streigid karmilt hukka mõistnud.

"Seaduslikku korda tuleb austada, tuleb tagada, et vähemused, kes käituvad nagu huligaanid, nagu terroristid, ei seiska tervet riiki," ütles liidu esimees Pierre Gattaz esmaspäeval intervjuus.

Prantsuse kaheksast naftatöötlustehasest kuus on jätkuvalt kas suletud või töötavad vähendatud töökoormusega.

Valitsus püüab reformidega lihtsustada töötajate palkamist ja vallandamist, kuid oponentide hinnangul on reformipakett liigselt kaldu ettevõtete poole ega vähenda riigi 10 protsendi suurust töötuse määra. Ametiühingute sõnul nullivad reformid töökindluse ning ei langeta töötuse määra.

Prantsuse parlamendi alamkoda on reformid heaks kiitnud. 14. juunil hakkab neid arutama senat.

Allikas: BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics