Elva "rusikabaari" omanik: enne kella nelja hommikul sulgemine tähendab Paradiisi lõppu ({{commentsTotal}})

Õlu
Õlu Autor/allikas: AP/Scanpix

Kõrtside ja ööklubide lahtiolekuajad pole küsimuseks ainult suurtes linnades, kuna näiteks Elvas soovitas politsei linnavalitsusel kaaluda sealse öölokaali Paradiis lahtiolekuaja piiramist.

Läinud aasta esimese novembri esimene tund oli äsja lõppenud, kui üks baari ees seisnud meesterahvas otsustas, et hakkab politseinike suunas pudeleid loopima. Umbes kuu aega hiljem läks keegi noormees teisele kallale, peksis teda mõnda aega ja jalutas tagasi baari. Nüüd äsja, mai alguses lõi üks naisterahvas teisele pudeliga vastu vastu pead. Ikka seal samas Paradiisi nimelises baaris, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Lisaks neile seikadele on politsei alates oktoobrist registreerinud veel 20 eriilmelist sündmust, mida ühendab Paradiisi aadress Elva kesklinnas ja asjaosaliste napsune olek. Seejuures nelja tänavuse aastanumbri sisse jääva sündmuse asjus on algatatud kriminaalasi.

Et korda majja saada, tegi lõuna prefektuuri ennetus- ja menetlustalituse Tartumaa piirkonnavanem Kaja Suur Elva linnale ettepaneku lühendada baari lahtiolekuaega kella kaheni hommikul. "Sellisel juhul jääb peale lõbustusasutuse sulgemist inimhulka tänava peal vähemaks. Tihti ei siirduta lõbu lõppemisel kohe kodu poole ja jäädakse maailma asju tänava peale arutama," selgitas Suur. Kui aga inimesed on napsutanud, siis toimub arutelu natuke kõvema häälsemalt.

Linnapea: kuulsin probleemidest politsei käest

Elva linnapea Eva Kamsi sõnul kuulis tema probleemidest Paradiisi juures alles politseilt. Reedel saab Kams baari omaniku ja politseiga kokku, et olukord täpsemini kaardistada, kuid praegu kella neljani hommikul avatud baari lahtiolekuaja lühendamine väärib tema sõnul kindlasti kaalumist.

"Minu jaoks pole mõistlik, et see baar peaks nii kaua lahti olema, sest mida tund edasi, seda hullemaks alkoholi tarbinud inimese seisund läheb," nentis Elva linnapea.

Omanik: kõik märatsejad on Elva inimesed

Ka Paradiisi omanik Natalja Helimets tõdeb, et korrarikkumistega baaris ja selle lähiümbruses on probleeme. Samas ei usu ta, et lahtiolekuaja lühendamine midagi paremaks muudaks. "Ta vähendab probleeme pubi juures, kuid see meede ei vähenda üldist probleemi. Põhimõtteliselt kõik n-ö märatsejad on Elva inimesed. Nad lihtsalt jätkavad tänavate peal ja metsades probleemide tekitamist," selgitas omanik.

Helimetsa sõnul on baar püüdnud korra tagamisele ka ise kaasa aidata. Viimasel ajal ainult nädalavahetustel avatud baaris töötab turvamees, suuremaid korrarikkujaid enam uksest sisse ei lasta ja baarist ostetud napsuga välja ei lubata.

Patrull sulgemise ajaks maja ette

Turvamehe silm aga kõikjale lihtsalt ei näe ning sestap lipsab mõni külastaja ikka õlletopsiga õue ja mõni sisenemiskeelu saanud külastaja lipsab jällegi sisse. Näiteks ei olnud ka mai algul teist naist pudeliga löönud naisterahvas Helimetsa sõnul baaris oodatud.

Suur osa korrarikkumisi toimub aga baarist väljas ja selle vastu ei saagi baar suurt midagi ette võtta. Seetõttu sooviks Helimetsa, et vähemalt sulgemisajal valvaks baari juures politseiauto.

Ühtlasi tõdeb Helimetsa, et varasem sulgemine tähendaks baari tegevusele lõppu, kuna päevasel ajal ja nädala sees kliendid Paradiisi ei kipu.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics