Elva "rusikabaari" omanik: enne kella nelja hommikul sulgemine tähendab Paradiisi lõppu ({{commentsTotal}})

Õlu Autor: AP/Scanpix

Kõrtside ja ööklubide lahtiolekuajad pole küsimuseks ainult suurtes linnades, kuna näiteks Elvas soovitas politsei linnavalitsusel kaaluda sealse öölokaali Paradiis lahtiolekuaja piiramist.

Läinud aasta esimese novembri esimene tund oli äsja lõppenud, kui üks baari ees seisnud meesterahvas otsustas, et hakkab politseinike suunas pudeleid loopima. Umbes kuu aega hiljem läks keegi noormees teisele kallale, peksis teda mõnda aega ja jalutas tagasi baari. Nüüd äsja, mai alguses lõi üks naisterahvas teisele pudeliga vastu vastu pead. Ikka seal samas Paradiisi nimelises baaris, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Lisaks neile seikadele on politsei alates oktoobrist registreerinud veel 20 eriilmelist sündmust, mida ühendab Paradiisi aadress Elva kesklinnas ja asjaosaliste napsune olek. Seejuures nelja tänavuse aastanumbri sisse jääva sündmuse asjus on algatatud kriminaalasi.

Et korda majja saada, tegi lõuna prefektuuri ennetus- ja menetlustalituse Tartumaa piirkonnavanem Kaja Suur Elva linnale ettepaneku lühendada baari lahtiolekuaega kella kaheni hommikul. "Sellisel juhul jääb peale lõbustusasutuse sulgemist inimhulka tänava peal vähemaks. Tihti ei siirduta lõbu lõppemisel kohe kodu poole ja jäädakse maailma asju tänava peale arutama," selgitas Suur. Kui aga inimesed on napsutanud, siis toimub arutelu natuke kõvema häälsemalt.

Linnapea: kuulsin probleemidest politsei käest

Elva linnapea Eva Kamsi sõnul kuulis tema probleemidest Paradiisi juures alles politseilt. Reedel saab Kams baari omaniku ja politseiga kokku, et olukord täpsemini kaardistada, kuid praegu kella neljani hommikul avatud baari lahtiolekuaja lühendamine väärib tema sõnul kindlasti kaalumist.

"Minu jaoks pole mõistlik, et see baar peaks nii kaua lahti olema, sest mida tund edasi, seda hullemaks alkoholi tarbinud inimese seisund läheb," nentis Elva linnapea.

Omanik: kõik märatsejad on Elva inimesed

Ka Paradiisi omanik Natalja Helimets tõdeb, et korrarikkumistega baaris ja selle lähiümbruses on probleeme. Samas ei usu ta, et lahtiolekuaja lühendamine midagi paremaks muudaks. "Ta vähendab probleeme pubi juures, kuid see meede ei vähenda üldist probleemi. Põhimõtteliselt kõik n-ö märatsejad on Elva inimesed. Nad lihtsalt jätkavad tänavate peal ja metsades probleemide tekitamist," selgitas omanik.

Helimetsa sõnul on baar püüdnud korra tagamisele ka ise kaasa aidata. Viimasel ajal ainult nädalavahetustel avatud baaris töötab turvamees, suuremaid korrarikkujaid enam uksest sisse ei lasta ja baarist ostetud napsuga välja ei lubata.

Patrull sulgemise ajaks maja ette

Turvamehe silm aga kõikjale lihtsalt ei näe ning sestap lipsab mõni külastaja ikka õlletopsiga õue ja mõni sisenemiskeelu saanud külastaja lipsab jällegi sisse. Näiteks ei olnud ka mai algul teist naist pudeliga löönud naisterahvas Helimetsa sõnul baaris oodatud.

Suur osa korrarikkumisi toimub aga baarist väljas ja selle vastu ei saagi baar suurt midagi ette võtta. Seetõttu sooviks Helimetsa, et vähemalt sulgemisajal valvaks baari juures politseiauto.

Ühtlasi tõdeb Helimetsa, et varasem sulgemine tähendaks baari tegevusele lõppu, kuna päevasel ajal ja nädala sees kliendid Paradiisi ei kipu.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.