Brasiilia uuest valitsusest astus "lindiskandaali" tõttu tagasi juba teine minister ({{commentsTotal}})

Brasiilias pärast president Rousseffi tagandamist ametisse astunud valitsusest astus lekkinud helisalvestiste tõttu tagasi juba teine minister.

Läbipaistvuse minister Fabiano Silveira oli sunnitud oma ametist loobuma pärast avalikuks tulnud salvestisi, kus vahevalitsuse liikmed arutasid Rouseffi tagandamist ja korruptsioonijuhtumite uurimist riiklikus naftaettevõttes Petrobas, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Salvestistelt oli kuulda, kuidas riikliku läbipaistvuse eest vastutav minister Silveira andis juriidilist nõu Brasiilia senati esimehele, kes on uurimise all seoses korruptsiooniga.

Silveira kritiseeris salvestisel ka uurimisprotsessi, mille käigus on kahtlustusi esitatud suurele osale Brasiilia poliitilisest eliidist.

Toimetaja: Allan RajaveeKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.