PRIA sai üle 15 500 pindalatoetuse taotluse ({{commentsTotal}})

Eurod. Autor: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix

PRIA sai eilse seisuga 15 541 pindalatoetuse taotlust, millest 87,14 protsenti esitati e-PRIAs.

Hilinenud taotlusi saab esitada ja varasemas taotlustes andmeid muuta veel 17. juunini, kuid hilinejatel väheneb summa ühe protsendi võrra iga hilinetud tööpäeva kohta, muudatuste puhul vähendamist aga ei toimu. Eile keskpäevaks oli esitatud kokku 15 541 taotlust.

Kõige rohkem laekus taotlusi Võrumaa kohta, taotlusalust maad on aga kõige rohkem Lääne-Virumaal.

2015. aasta taotlusvoorus esitati kokku 17 365 taotlust, kuid siis toimus samaaegselt ka loomakasvatuse otsetoetuste taotlemine ning osa otsetoetuste taotlejaist liitus hiljem väiketootjate kavaga.

Ühtset pindalatoetust, mida taotleb valdav enamus hektaripõhiste toetuste soovijaid, maksti lõpuks 15 068 maakasutajale 929 136 hektari eest.

"Neid numbreid võrreldes võib eeldada, et taotlemine võib tänavu kujuneda ligikaudu samasuguseks nagu oli eelmisel aastal. Väga kiiduväärne on e-PRIA kasutajate suur osakaal - eelmisel aastal jäi see veidi alla 70 protsendi ja praegu on ligi 87 protsenti. Naabritel Lätis läks veelgi paremini, seal esitati tänavu ligi 100 protsenti taotlusi elektrooniliselt," ütles PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive.

Käimasoleva taotlusvooru otsetoetuste maksmiseks on eelarves 114,5 miljonit eurot, maaelu arengukava põllu- ja loomatoetuste jaoks 57,5 miljonit eurot.

Toimetaja: Marek KuulLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.