Keila linnapea: Tallinna tasuta ühistransport on seadusevastane ({{commentsTotal}})

Autor: Postimees/Scanpix

Keila linnavalitsus on pöördunud valitsuse poole palvega laiendada Tallinnas ühistranspordi tasuta kasutamise võimalust kõigile Eesti elanikele. Tallinna linnapea kohuseid täitev Taavi Aas ütles, et ilma täiendava toetuseta ei kavatse Tallinn seda teha.

Keila linnapea Enno Fels on nördinud, sest kuigi ka Keilas on tasuta ühistransport ja seda kõikidele Eesti elanikele, siis jätkub sissekirjutuse laine Tallinna, mis aga tähendab, et teised omavalitsused kaotavad jätkuvalt oma tulubaasi, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Keila linnapea Enno Felsi sõnul ei ole lahkujate peatamiseks tõhusaid vastumeetmeid. "Tallinna situatsioon on hoopis erinev, kuna tegemist on pealinna ja suure keskusega. Väga raske on sellise linnaga võistelda," möönis Fels.

Linnapea märkis, et ka Keilas on ühistransport, kuid see on tasuta kõigile. "Samas ei saa me võrrelda Tallinna ja Keila ühistranspordilogistikat ning seetõttu on omavalitsused pannud ebavõrdsesse olukorda," selgitas Keila linnapea pöördumise tegemise põhjust.

Aas: maksumaksjad panustavad ühistransporti

Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas ütles, et ta mõistab teiste omavalitsuste muret, kuid vähemalt praegu pole küll kavas teistele Eesti elanikele vastu tulla. "Praeguse seisuga pakume teenust neile, kes on Tallinna linna maksumaksjad ja seeläbi ühistransporti panustavad," märkis Aas.

Abilinnapea Aasa sõnul kasutavad Tallinna registreerunud uued elanikud linna ühistransporti. "See, et nad sellesse panustavad pole sugugi vale," lisas Aas.

Keila linnapea arvates on siiski ka ühistranspordiseaduse rikkumisega, sest soodustused on küll ettenähtud teatud elanike gruppidele näiteks pensionäridele või lastele aga mitte kõikidele omavalitsuses sissekirjutust omavatele inimestele.

"Tallinn võib jätkata tasuta ühistranspordiga, kuid teiste omavalitsuste näitena peaks see soodustus kehtima kõigile, sest transport on oluline kogu piirkonnale oluline," toonitas Fels. Tema sõnul on ühistranspordiseaduses ette nähtud soodustused teatud elanike gruppidele, mitte sissekirjutuse alusel.

Abilinnapea Taavi Aasa sõnul teenib Tallinn ühistranspordi piletite müügist suurusjärgus neli miljonit eurot kasumit. "Eesti elanike osa sellest on kuskil kolm miljonit eurot ja mitte rohkem," väitis Aas. Ta lisas, et kõigile Eesti elanikele kohaliku tasuta ühistranspordi tagamine võib maksma minna ligikaudu 14 miljonit eurot.

Toimetaja: Allan RajaveeKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.