Keila linnapea: Tallinna tasuta ühistransport on seadusevastane ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Keila linnavalitsus on pöördunud valitsuse poole palvega laiendada Tallinnas ühistranspordi tasuta kasutamise võimalust kõigile Eesti elanikele. Tallinna linnapea kohuseid täitev Taavi Aas ütles, et ilma täiendava toetuseta ei kavatse Tallinn seda teha.

Keila linnapea Enno Fels on nördinud, sest kuigi ka Keilas on tasuta ühistransport ja seda kõikidele Eesti elanikele, siis jätkub sissekirjutuse laine Tallinna, mis aga tähendab, et teised omavalitsused kaotavad jätkuvalt oma tulubaasi, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Keila linnapea Enno Felsi sõnul ei ole lahkujate peatamiseks tõhusaid vastumeetmeid. "Tallinna situatsioon on hoopis erinev, kuna tegemist on pealinna ja suure keskusega. Väga raske on sellise linnaga võistelda," möönis Fels.

Linnapea märkis, et ka Keilas on ühistransport, kuid see on tasuta kõigile. "Samas ei saa me võrrelda Tallinna ja Keila ühistranspordilogistikat ning seetõttu on omavalitsused pannud ebavõrdsesse olukorda," selgitas Keila linnapea pöördumise tegemise põhjust.

Aas: maksumaksjad panustavad ühistransporti

Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas ütles, et ta mõistab teiste omavalitsuste muret, kuid vähemalt praegu pole küll kavas teistele Eesti elanikele vastu tulla. "Praeguse seisuga pakume teenust neile, kes on Tallinna linna maksumaksjad ja seeläbi ühistransporti panustavad," märkis Aas.

Abilinnapea Aasa sõnul kasutavad Tallinna registreerunud uued elanikud linna ühistransporti. "See, et nad sellesse panustavad pole sugugi vale," lisas Aas.

Keila linnapea arvates on siiski ka ühistranspordiseaduse rikkumisega, sest soodustused on küll ettenähtud teatud elanike gruppidele näiteks pensionäridele või lastele aga mitte kõikidele omavalitsuses sissekirjutust omavatele inimestele.

"Tallinn võib jätkata tasuta ühistranspordiga, kuid teiste omavalitsuste näitena peaks see soodustus kehtima kõigile, sest transport on oluline kogu piirkonnale oluline," toonitas Fels. Tema sõnul on ühistranspordiseaduses ette nähtud soodustused teatud elanike gruppidele, mitte sissekirjutuse alusel.

Abilinnapea Taavi Aasa sõnul teenib Tallinn ühistranspordi piletite müügist suurusjärgus neli miljonit eurot kasumit. "Eesti elanike osa sellest on kuskil kolm miljonit eurot ja mitte rohkem," väitis Aas. Ta lisas, et kõigile Eesti elanikele kohaliku tasuta ühistranspordi tagamine võib maksma minna ligikaudu 14 miljonit eurot.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics