Esimest korda pärast Saksamaade ühinemist ületas itta pürgijate hulk läände suundujate arvu ({{commentsTotal}})

Brandenburgi värav Berliinis, mis on Ida-Saksamaa peamine tõmbekeskus.
Brandenburgi värav Berliinis, mis on Ida-Saksamaa peamine tõmbekeskus. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Esimest korda pärast kahe Saksamaa ühinemist kolib rohkem inimesi Lääne-Saksamaalt Ida-Saksamaale kui vastupidi, selgus Föderaalse Rahvastiku-uuringute Instituudi äsja avalikustatud andmetest.

Külma sõja aastatel tuli idasakslastel Lääne-Saksamaale pääsemiseks eluga riskida ning pärast 1990. aastat eskaleerus läände suundujate arv kiiresti. Igal aastal kolis läände paremat tööd ja elutingimusi otsima umbes 200 000 idasakslast. 2014. aastal saabus aga murdepunkt, kus rändesuund pöördus vastupidiseks, vahendas The Local.

Suurimaks põhjuseks, miks itta suundujate arv läände kolijate oma ületas, on pealinn Berliin.

"Berliin ja seda ümbritsevad linnad on läänest tulijaile ligitõmbavad, aga ilma Berliinita oleks netoränne jätkuvalt negatiivne," teatas instituut.

Teised Ida-Saksamaa suuremad linnad nagu Dresden ja Leipzig on samuti elanikke juurde saanud, samas kui väikelinnad kannatavad jätkuvalt rahvastiku vähenemise käes. Kuigi Berliini müüri langemisest on möödas veerand sajandit, püsib Ida-Saksamaa töötuse tase läänest kõrgemana. Uuringu kohaselt valitsebki linnade ja maapiirkondade vahel suur lõhe.

Šveitsi mõttekoda Prognos tõi oma uuringus "Zukunftsatlas" (tulevikuatlas) välja, et Leipzig ja Berliin on teinud töökohtade, innovatsiooni ja jõukuse osas läbi suurima hüppe.

Ajakiri Focus kirjutas aga eelmisel nädalal, et Ida- Saksamaa linnad on heaks elukohaks naistele, kuna seal on märksa väiksem palgalõhe kui ülejäänud Saksamaal.

Toimetaja: Karin KoppelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema