Arstide liidu peasekretär streigivõimalusest: pärast tänast kohtumist ei välista ma midagi ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
22 pilti
Autor: Siim Lõvi /ERR

Tervishoiutöötajad ei jõudnud koosolekul riikliku lepitaja Henn Pärna juures tööandjatega kokkuleppele ning Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa ütles, et ei välista pärast tänast enam ühtki võimalust, sealhulgas ka streiki.

Rehemaa rääkis ERRi uudisteportaalile, et sisuliselt ei jõutud täna mingile tulemusele ja ühtki ettepanekut meedikutele ei tehtud. Seepeale tahtsid nad lepitusmenetluse lõpetada ning eriarvamuste protokollile alla kirjutada, kuid sellega ei oldud Rehemaa sõnul nõus.

"Siis me pakkusime veel, et hästi, anname veel mingi lisaaja uue ettepaneku tegemiseks tööandjatele või lepitajale, aga seda oldi nõus tegema alles millalgi augusti lõpus. Meie jaoks selline venitamine ilmselgelt ei sobi ja selle me ütlesime ka välja, aga lepitaja lihtsalt tegi sellise otsuse, me selle vastu paraku ei saa. Ühesõnaga, tegelikult tõesti ei liigutud mitte kuskilegi poole edasi," nentis ta.

Rehemaa lisas, et tänasel arstide ja õdede spontaansel algatusel toimunud padjaaktsioonil oli väga palju osalejaid ja selle eesmärk oli n-ö pehme protest selle vastu, et nende ettepanekutega ei arvestata.

"Hullem veel, on tehtud terve rida ettpanekuid tööandjate poolt, et tervishoius teha erandeid töölepinguseadusesse ja puhkeaega vähendada, tööaega pikendada ja ületundide eest vähem maksta," loetles ta.

Küsimusele, kas võimalik on ka streik, vastas Rehemaa, et miski pole välistatud. "Kuna inimestel on ilmselgelt mõõt täis ja nad on valmis enda eest seisma ja nad ei taha tööd teha nii, et nad on kogu aeg väsinud, eksimise risk on suur ja kokkuvõttes see ju kahjustab patsienti, ütleme nii, et pärast tänast päeva mina ei välista midagi," lausus peasekretär.

Lähitulevikust rääkides ütles Rehemaa, et esmalt peavad arstid, hooldajad ja õed nõu pidama ning formaalselt on neil töörahukohustus, sest kehtib praegune kollektiivleping ja lepitamist ära ei lastud lõpetada.

"Optimistid olles võib-olla siis tuleb augusti lõpus midagi paremat, aga paraku on see ikka suhteliselt hilja. Realistlikult vaadates - nad ütlesid, et uut ettepanekut saab teha siis, kui tuleb uus majandusprognoos. Ei ole vist eriti reaalne, et see uus prognoos tuleks kuidagi oluliselt parem kui praegune on, et kuskilt nähtaks ette suuremalt laekuvaid tulusid," märkis ta.

"Tegelikult kõik need probleemid jooksevad sinna välja, et tervishoius on liiga vähe raha, seda tunnistab ka minister, ta ütleb ka, et rahastamist on vaja muuta, aga muudatusi ei tule kindlasti enne 2019. aastat," lisas Rehemaa.

Tervishoiutöötajaid esindavad ametiühingud ja meditsiini tööandjate esindajad kohtusid täna Henn Pärna juures lepituskoosolekul, sest arstide liit, tervishoiutöötajate kutseliit ja õdede liit esitasid aprilli alguses lepitajale kaks töötüli avaldust.

Ühtlasi korraldasid arstid ja õed täna padjaga tööle tulemise päeva, et tuletada riigikogulastele meelde meedikute rasket igapäevast tööd.Fotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.