Saksamaal on veerandsaja aasta väikseim tööpuudus ({{commentsTotal}})

Autor: Reuters/Scanpix

Saksamaal vähenes töötute arv mais oodatust rohkem ning jõudis viimase 25 aasta madalaimale tasemele, teatas föderaalne tööbüroo.

Föderaalse tööbüroo juht Frank-Jürgen Weise ütles, et tööturg areneb jätkuvalt positiivses suunas. "Töötus vähenes kevade jooksul. Tööhõive suurenes tunduvalt nagu ka nõudlus töökohtade järele," märkis ta.

Töötuse määr on Saksamaal langenud 6,1 protsendini, mis on kõige madalam tulemus alates Saksamaade taasühinemisest 1990. aastal.

Saksamaa majandus kasvas möödunud aastal 1,7 protsenti, kasvu vedasid peamiselt jõuline eratarbimine ja riigi suured kulutused põgenikele. Sarnast kasvu prognoositakse ka tänavuseks aastaks.

Eelmisel aastal saabus Saksamaale üle miljoni migrandi, mistõttu kardeti, et kasvab ka tööpuudus, kuna sisserännanuid on raske tööturule integreerida.

Toimetaja: Karin KoppelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.