Eesmaa: volikogus valitud kandidaati peaks toetama kogu fraktsioon ({{commentsTotal}})

Enn Eesmaa Autor: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Enn Eesmaa ütles, et kui partei volikogu presidendikandidaadi ära valib, peaks teda toetama kogu fraktsioon.

"Kui volikogus on selline otsus vastu võetud ja selleks on üks või teine kandidaat, siis kindlasti fraktsiooni liikmed peavad toetama seda, et ta saaks võimaluse olla kandidaadiks riigikogus," ütles Eesmaa ERR-i uudisteportaalile.

Et volikogu poolt valitud kandidaati peaks toetama kogu fraktsioon ühtselt arvas ka Eesmaa fraktsioonikaaslane Jüri Ratas.

Samas lisas Eesmaa siiski, et täielikku garantiid ei saa toetuse osas anda. "Lõppkokkuvõttes on suures saalis hääletamine salajane, nii et lõplikku garantiid ei saa anda. Aga loomulikult ei tohiks olla siis sellel kandidaadil probleeme 21 allkirja saamisega, et olla kandidaadiks riigikogu esimeses presidendivalimiste voorus," arvas Eesmaa.

Selles, et praegu erinevate potentsiaalsete kandidaatide osas juba kampaania käigus tööd tehakse, Eesmaa midagi halba ei näe. Näiteks tegid Edgar Savisaare toetuseks tema toetajad lendlehed, millele oli kirjutatud "Savisaar presidendiks". Savisaar ise teatab otsuse kandideerimise kohta aga 7. juunil.

"Ma ei näe selles probleemi. Ma olen näinud sarnast bukletti Mailis Repsi kohta. Seal on mõned inimesed öelnud ka mõne hea sõna tema kohta," lausus Eesmaa.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.