Eesmaa: volikogus valitud kandidaati peaks toetama kogu fraktsioon ({{commentsTotal}})

Enn Eesmaa
Enn Eesmaa Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Enn Eesmaa ütles, et kui partei volikogu presidendikandidaadi ära valib, peaks teda toetama kogu fraktsioon.

"Kui volikogus on selline otsus vastu võetud ja selleks on üks või teine kandidaat, siis kindlasti fraktsiooni liikmed peavad toetama seda, et ta saaks võimaluse olla kandidaadiks riigikogus," ütles Eesmaa ERR-i uudisteportaalile.

Et volikogu poolt valitud kandidaati peaks toetama kogu fraktsioon ühtselt arvas ka Eesmaa fraktsioonikaaslane Jüri Ratas.

Samas lisas Eesmaa siiski, et täielikku garantiid ei saa toetuse osas anda. "Lõppkokkuvõttes on suures saalis hääletamine salajane, nii et lõplikku garantiid ei saa anda. Aga loomulikult ei tohiks olla siis sellel kandidaadil probleeme 21 allkirja saamisega, et olla kandidaadiks riigikogu esimeses presidendivalimiste voorus," arvas Eesmaa.

Selles, et praegu erinevate potentsiaalsete kandidaatide osas juba kampaania käigus tööd tehakse, Eesmaa midagi halba ei näe. Näiteks tegid Edgar Savisaare toetuseks tema toetajad lendlehed, millele oli kirjutatud "Savisaar presidendiks". Savisaar ise teatab otsuse kandideerimise kohta aga 7. juunil.

"Ma ei näe selles probleemi. Ma olen näinud sarnast bukletti Mailis Repsi kohta. Seal on mõned inimesed öelnud ka mõne hea sõna tema kohta," lausus Eesmaa.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema