Kaljurand kahtleb Junckeri Venemaa-visiidi vajalikkuses ({{commentsTotal}})

Marina Kaljurand. Autor: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix

Välisminister Marina Kaljurand avaldas kahtlust Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri kavandatava Peterburi-reisi vajalikkuse suhtes ning soovitas Junckeril kutsuda Venemaad üles täitma oma rahvusvahelisi kohustusi.

„Kui Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker otsustab kohtuda Venemaa juhtidega, siis ootan, et ta edastaks selgelt Euroopa Liidu ühised seisukohad ELi-Venemaa suhetes, eelkõige kutsuks Venemaad üles täitma rahvusvahelisi kohustusi Euroopa julgeoleku ja inimõiguste suhtes, lõpetama agressiooni Ukrainas ning Krimmi ebaseadusliku annekteerimise," ütles Kaljurand BNS-ile.

"Iseküsimus on, kas Euroopa Komisjoni presidendi osalemine Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil on tingimata vajalik, seda ajal, mil Euroopa Liit on Venemaa suhtes - põhjendatult - kehtestatud majandussanktsioonid,“ lisas ta.

Esmaspäeval sai teatavaks, et Juncker külastab juuni keskel Venemaad, kus osaleb Peterburis toimuval majandusfoorumil ning kohtub selle kõrvalt tõenäoliselt ka Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

Tegemist oleks Euroopa Liidu liidrite kõrgeima tasemega visiidiga Venemaale pärast seda, kui Venemaa annekteeris Ukrainale kuuluva Krimmi poolsaare 2014. aastal ja asus toetama Ida-Ukrainas tegutsevaid separatiste.

Ajaleht Politico kirjutas teisipäeval, et USA ja Suurbritannia ning mõned Ida-Euroopa ja Balti riigid on andnud Euroopa Komisjoni juhile privaatselt märku, et ei toeta visiiti. Venemaa juhtkond kasutaks külaskäiku ära ainult selleks, et tugevdada oma rahvusvahelist ning eelkõige siseriiklikku positsiooni, leiavad kriitikud.

Visiit tuleks ka kõigest kümmekond päeva enne seda, kui Euroopa Liidu liidrid peaksid otsustama Venemaa suhtes kehtestatud majandussanktsioonide pikendamise.

Esmaspäeva hilisõhtul esines kaudse kriitikaga Junckeri visiidi suhtes ka president Toomas Hendrik Ilves, kes postitas sotsiaalmeediasse viite artiklile, mis kajastas visiidi suhtes vallandunud kriitikat.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.