Kaljurand kahtleb Junckeri Venemaa-visiidi vajalikkuses ({{commentsTotal}})

Marina Kaljurand.
Marina Kaljurand. Autor/allikas: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix

Välisminister Marina Kaljurand avaldas kahtlust Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri kavandatava Peterburi-reisi vajalikkuse suhtes ning soovitas Junckeril kutsuda Venemaad üles täitma oma rahvusvahelisi kohustusi.

„Kui Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker otsustab kohtuda Venemaa juhtidega, siis ootan, et ta edastaks selgelt Euroopa Liidu ühised seisukohad ELi-Venemaa suhetes, eelkõige kutsuks Venemaad üles täitma rahvusvahelisi kohustusi Euroopa julgeoleku ja inimõiguste suhtes, lõpetama agressiooni Ukrainas ning Krimmi ebaseadusliku annekteerimise," ütles Kaljurand BNS-ile.

"Iseküsimus on, kas Euroopa Komisjoni presidendi osalemine Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil on tingimata vajalik, seda ajal, mil Euroopa Liit on Venemaa suhtes - põhjendatult - kehtestatud majandussanktsioonid,“ lisas ta.

Esmaspäeval sai teatavaks, et Juncker külastab juuni keskel Venemaad, kus osaleb Peterburis toimuval majandusfoorumil ning kohtub selle kõrvalt tõenäoliselt ka Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

Tegemist oleks Euroopa Liidu liidrite kõrgeima tasemega visiidiga Venemaale pärast seda, kui Venemaa annekteeris Ukrainale kuuluva Krimmi poolsaare 2014. aastal ja asus toetama Ida-Ukrainas tegutsevaid separatiste.

Ajaleht Politico kirjutas teisipäeval, et USA ja Suurbritannia ning mõned Ida-Euroopa ja Balti riigid on andnud Euroopa Komisjoni juhile privaatselt märku, et ei toeta visiiti. Venemaa juhtkond kasutaks külaskäiku ära ainult selleks, et tugevdada oma rahvusvahelist ning eelkõige siseriiklikku positsiooni, leiavad kriitikud.

Visiit tuleks ka kõigest kümmekond päeva enne seda, kui Euroopa Liidu liidrid peaksid otsustama Venemaa suhtes kehtestatud majandussanktsioonide pikendamise.

Esmaspäeva hilisõhtul esines kaudse kriitikaga Junckeri visiidi suhtes ka president Toomas Hendrik Ilves, kes postitas sotsiaalmeediasse viite artiklile, mis kajastas visiidi suhtes vallandunud kriitikat.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema