Leht: Panama paberitest ilmnes Eesti firmade võimalik osalemine suures rahapesuskeemis ({{commentsTotal}})

Maksim Liksutov. Autor: RIA Novosti/Scanpix

Panama paberite avalikustamisega ilmnes, et rahapesuskeemi ajuks peetava mehe firmad liigutasid raha läbi Eesti kontode ja firmade ning üks osapool on Eestist pärit Moskva abilinnapea Maksim Liksutovi ettevõte.

Eesti Päevaleht kirjutab, et Panama paberite avalikustamisega ilmnes uusi arengusuundi 2007. aastal alanud Sergei Magnitski skandaali asjus ning prokuratuuri kinnitusel on käimas kriminaaluurimine, sest uute andmete kohaselt võisid 230 miljoni dollari suuruse rahapesuskeemiga seotud olla ka Eesti ettevõtete kontod.

Moskva transpordi ala aselinnapea, Eestist pärit Liksutoviga seostatud AS Transgroup Investini viib pangaülekanne, mis Panama paberite uurimisest ilmnes ja mida seostatakse 230 miljoni dollari pesemisega, lisaks on andmeid teise Eestis registreeritud ettevõtte, Rayar Group OÜ seotuse kohta, märkis leht.

Prokuratuur ei nõustunud avalikustama ühtegi firmat või eraisikut, kes sellega seotud on, kuid prokuratuuri dokumendiregistrist ilmneb, et samas kriminaalasjas käis kirjavahetus juba 2013. aastal, millesse olid kaasatud nii Harju maakohus, Europol, rahapesu andmebüroo kui ka Danske pank.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.