Meedia: Prantsuse majandusministril on sekeldusi maksuametiga ({{commentsTotal}})

Prantsuse majandusminister Emmanuel Macron. Autor: Francois Guillot/AFP/Scanpix

Prantsusmaa meedia andmetel on majandusminister Emmanuel Macron riigile võlgu suurema summa raha, sest on oma vara väärtust tegelikust oluliselt väiksemana näidanud. Väidetavalt tuleb tal maksmata jäänud maksud kiiremas korras ära maksta.

Macroni näol on tegu kunagise eduka investeerimispankurina, kes tegutses Rothschildi kontserni pangas Rothschild & Cie Banque ning temast kui võimalikust kandidaadist on räägitud ka seoses järgmise aasta presidendivalimistega. Rothschildis töötades teenis Macron ühe aasta jooksul umbes 2,4 miljonit eurot, vahendas The Local.

Aastani 2009 kuulus ta Sotsialistlikku Parteisse, kuid hiljem on olnud sotsialistidega lähedalt seotud parteitu poliitik. Majandusministri ametis on ta olnud 2014. aasta augustist saadik ning ta olnud üks peamisi viimase aja - ettevõtjasõbralikeks peetud - majandusreformide läbisurujaid.

Macron ise on süüdistused tagasi lükanud ning kinnitab, et mingeid maksunõudeid riigil tema vastu ei ole. Äsja Prantsusmaa põhjaosas üht tehast külastades teatas ta, et on oma maksude maksmisel igati graafikus ning tema kui avaliku võimu esindaja rahaasjad on igati läbipaistvad.

Uudisteportaal Mediapart ja ajaleht Le Canard enchaîné aga väidavad, et Macronil tekkis arusaamatusi seoses nn rikastele mõeldud maksude maksmisel ehk tegemist on maksudega, mis puudutavad inimesi, kelle vara väärtus on rohkem kui 1,3 miljonit eurot.

Le Canard enchaîné kirjutab, et ministri ja maksuametnike vaidlus on kestnud juba 18 kuud ning selle teemaks olevat ministri abikaasale kuuluva maja väärtus. Maksuameti arvates on maja väärtuseks 1,4 miljonit, minister on aga väärtuseks deklareerinud 1,2 miljonit.

Mediapart omakorda teatas, et nüüdseks on minister siiski vaidlemisest loobunud ning oma 2013. ja 2014. aasta maksudeklaratsiooni uuesti esitanud. Kusjuures suurenenud maksuarve ja lisanduv trahv ehk raha, mis ta nüüd riigile peab maksma, ei ületa 10 000 eurot.

Kui Macronilt eile uuesti selgitusi küsiti, rõhutas ta, et toetab läbipaistvust, kuid soovib samas, et eraelulises maksuküsimused ka eraasjadeks jääksid - "nii, nagu kõik kodanikud seda soovivad".

Lisaks märkis minister, et viimastel nädalatel on tema vastu käinud intensiivne laimukampaania, mille eesmärgiks on teda poliitiliselt destabiliseerida.

Nimelt eelmisel kuul teatas ta enda uue poliitilise liikumise loomisest, mis viitab analüütikute arvates selgele plaanile konkureerida presidendivalimistel populaarsust kaotava sotsialistist riigipea François Hollande'iga.

Selle sammu tõttu on Macron ka oma valitsuskabineti kolleegidelt kriitikat pälvinud.

Samal ajal on riigis aga süvenemas tööjõureformide - mille üheks peamiseks algatajaks on ka Macron - vastu korraldatud streigilaine.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.