Meedia: Prantsuse majandusministril on sekeldusi maksuametiga ({{commentsTotal}})

Prantsuse majandusminister Emmanuel Macron.
Prantsuse majandusminister Emmanuel Macron. Autor/allikas: Francois Guillot/AFP/Scanpix

Prantsusmaa meedia andmetel on majandusminister Emmanuel Macron riigile võlgu suurema summa raha, sest on oma vara väärtust tegelikust oluliselt väiksemana näidanud. Väidetavalt tuleb tal maksmata jäänud maksud kiiremas korras ära maksta.

Macroni näol on tegu kunagise eduka investeerimispankurina, kes tegutses Rothschildi kontserni pangas Rothschild & Cie Banque ning temast kui võimalikust kandidaadist on räägitud ka seoses järgmise aasta presidendivalimistega. Rothschildis töötades teenis Macron ühe aasta jooksul umbes 2,4 miljonit eurot, vahendas The Local.

Aastani 2009 kuulus ta Sotsialistlikku Parteisse, kuid hiljem on olnud sotsialistidega lähedalt seotud parteitu poliitik. Majandusministri ametis on ta olnud 2014. aasta augustist saadik ning ta olnud üks peamisi viimase aja - ettevõtjasõbralikeks peetud - majandusreformide läbisurujaid.

Macron ise on süüdistused tagasi lükanud ning kinnitab, et mingeid maksunõudeid riigil tema vastu ei ole. Äsja Prantsusmaa põhjaosas üht tehast külastades teatas ta, et on oma maksude maksmisel igati graafikus ning tema kui avaliku võimu esindaja rahaasjad on igati läbipaistvad.

Uudisteportaal Mediapart ja ajaleht Le Canard enchaîné aga väidavad, et Macronil tekkis arusaamatusi seoses nn rikastele mõeldud maksude maksmisel ehk tegemist on maksudega, mis puudutavad inimesi, kelle vara väärtus on rohkem kui 1,3 miljonit eurot.

Le Canard enchaîné kirjutab, et ministri ja maksuametnike vaidlus on kestnud juba 18 kuud ning selle teemaks olevat ministri abikaasale kuuluva maja väärtus. Maksuameti arvates on maja väärtuseks 1,4 miljonit, minister on aga väärtuseks deklareerinud 1,2 miljonit.

Mediapart omakorda teatas, et nüüdseks on minister siiski vaidlemisest loobunud ning oma 2013. ja 2014. aasta maksudeklaratsiooni uuesti esitanud. Kusjuures suurenenud maksuarve ja lisanduv trahv ehk raha, mis ta nüüd riigile peab maksma, ei ületa 10 000 eurot.

Kui Macronilt eile uuesti selgitusi küsiti, rõhutas ta, et toetab läbipaistvust, kuid soovib samas, et eraelulises maksuküsimused ka eraasjadeks jääksid - "nii, nagu kõik kodanikud seda soovivad".

Lisaks märkis minister, et viimastel nädalatel on tema vastu käinud intensiivne laimukampaania, mille eesmärgiks on teda poliitiliselt destabiliseerida.

Nimelt eelmisel kuul teatas ta enda uue poliitilise liikumise loomisest, mis viitab analüütikute arvates selgele plaanile konkureerida presidendivalimistel populaarsust kaotava sotsialistist riigipea François Hollande'iga.

Selle sammu tõttu on Macron ka oma valitsuskabineti kolleegidelt kriitikat pälvinud.

Samal ajal on riigis aga süvenemas tööjõureformide - mille üheks peamiseks algatajaks on ka Macron - vastu korraldatud streigilaine.

Toimetaja: Laur ViirandMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema