Madison: Jõksil on tugevad eeldused saada EKRE toetus ({{commentsTotal}})

Allar Jõks kohtus täna EKRE fraktsiooniga.
Allar Jõks kohtus täna EKRE fraktsiooniga. Autor/allikas: EKRE

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liikme Jaak Madisoni hinnangul selgus kohtumisel presidendikandidaadi kandidaadi Allar Jõksiga, et ühisosa on olemas ja Jõksil on tugevad eeldused saada riigikogus EKRE toetus.

"Oli väga sisukas vestlus. Võib öelda, et väga suures osas on ühisosa täiesti leitav. Kindlasti on tegemist väga tugeva kandidaadiga," ütles Madison ERR-i uudisteportaalile.

Küsimusele, kas EKRE on valmis Jõksi toetama, vastas Madison, et täpsem otsus selgub erakonna kongressil 12. juunil.

"Ma arvan, et Allar Jõksil on väga tugevad eeldused," sõnas ta.

"Näiteks piirilepingu osas oli väga rõõmustav kuulda, et Jõks on nõus piirilepingiga tingimusel, kui sinna preambulis on lisatud viide Tartu rahule, vastasel juhul võib see olla põhiseadusega vastuolus," sõnas Madison.

Migratsiooni küsimustes oldi Madisoni sõnul Jõksiga samuti ühel meelel. "Väga tugev Allar Jõksi arvamus on see, et Eesti põhiseadus sätestab Eesti kui rahvusriigi ja immigratsioon, mis võib ohustada n-ö rahvusriiklikku püsimajäämist, tuleb igal juhul panna rahvahääletusele, vastasel juhul võib tulla põhiseaduse riive. See on tema kindel seisukoht ja väga suur pluss meie jaoks," märkis ta.

Eriarvamustele jäädi kooseluseadust puudutavas. "Kandidaat Jõks kinnitas, et põhiseadusest ei tulene mitte mingisugust õigust või kohustust samasooliste abielule. Ja kui laiendada perekonna definitsiooni kui aluspõhimõtet, siis peaks see minema rahvaküsitlusele. Küll aga ta ei pea vajalikuks korraldada tsiviilpartnerluse ehk majanduslike suhete reguleerimist samasooliste paaride osas. Et juriidiliselt on seal kõik korrektne. Loomulikult meie ei näe mitte mingisugust vajadust lisaks korraldada regulatsioone samasooliste paaridele osas kooseluseaduse näol," rääkis Madison.

Kui presidendivalimised peaks riigikogust minema valijameestekogusse esitab EKRE presidendikandidaadiks tõenäoliselt erakonna esimehe Mart Helme.

EKRE kohtub järgmisel nädalal ka Jaak Jõerüüdiga.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema