Madison: Jõksil on tugevad eeldused saada EKRE toetus ({{commentsTotal}})

Allar Jõks kohtus täna EKRE fraktsiooniga. Autor: EKRE

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liikme Jaak Madisoni hinnangul selgus kohtumisel presidendikandidaadi kandidaadi Allar Jõksiga, et ühisosa on olemas ja Jõksil on tugevad eeldused saada riigikogus EKRE toetus.

"Oli väga sisukas vestlus. Võib öelda, et väga suures osas on ühisosa täiesti leitav. Kindlasti on tegemist väga tugeva kandidaadiga," ütles Madison ERR-i uudisteportaalile.

Küsimusele, kas EKRE on valmis Jõksi toetama, vastas Madison, et täpsem otsus selgub erakonna kongressil 12. juunil.

"Ma arvan, et Allar Jõksil on väga tugevad eeldused," sõnas ta.

"Näiteks piirilepingu osas oli väga rõõmustav kuulda, et Jõks on nõus piirilepingiga tingimusel, kui sinna preambulis on lisatud viide Tartu rahule, vastasel juhul võib see olla põhiseadusega vastuolus," sõnas Madison.

Migratsiooni küsimustes oldi Madisoni sõnul Jõksiga samuti ühel meelel. "Väga tugev Allar Jõksi arvamus on see, et Eesti põhiseadus sätestab Eesti kui rahvusriigi ja immigratsioon, mis võib ohustada n-ö rahvusriiklikku püsimajäämist, tuleb igal juhul panna rahvahääletusele, vastasel juhul võib tulla põhiseaduse riive. See on tema kindel seisukoht ja väga suur pluss meie jaoks," märkis ta.

Eriarvamustele jäädi kooseluseadust puudutavas. "Kandidaat Jõks kinnitas, et põhiseadusest ei tulene mitte mingisugust õigust või kohustust samasooliste abielule. Ja kui laiendada perekonna definitsiooni kui aluspõhimõtet, siis peaks see minema rahvaküsitlusele. Küll aga ta ei pea vajalikuks korraldada tsiviilpartnerluse ehk majanduslike suhete reguleerimist samasooliste paaride osas. Et juriidiliselt on seal kõik korrektne. Loomulikult meie ei näe mitte mingisugust vajadust lisaks korraldada regulatsioone samasooliste paaridele osas kooseluseaduse näol," rääkis Madison.

Kui presidendivalimised peaks riigikogust minema valijameestekogusse esitab EKRE presidendikandidaadiks tõenäoliselt erakonna esimehe Mart Helme.

EKRE kohtub järgmisel nädalal ka Jaak Jõerüüdiga.

Toimetaja: Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.