Armeenia president Saksa rahvasaadikutele: ärge laske Erdoganil end heidutada ({{commentsTotal}})

Armeenia president Serž Sargsjan.
Armeenia president Serž Sargsjan. Autor/allikas: Alexander Shcherbak/TASS/Scanpix

Armeenia president Serž Sargsjan kutsus Saksamaa rahvasaadikuid üles toetama eelnõud, millega kuulutataks 1915. aastal aset leidnud armeenlaste massimõrv genotsiidiks. Armeenia riigipea arvates ei tohiks Saksamaa lasta end Türgi ähvardustest heidutada.

Saksamaal opositsioonis olevad rohelised esitasid resolutsioonieelnõu ajal, kui liidukantsler Angela Merkel loodab rändekriisi lahendamisel abi just nimelt Türgilt ning ei saa seega tõsiseid erimeelsusi president Recep Tayyip Erdoganiga endale lubada, vahendas Reuters.

EL-Türgi migratsioonilepe on üha suurema küsimärgi all ka laiemalt, sest Erdogan vahetas välja selle sõlmimisel võtmerollis olnud peaministri Ahmet Davutoglu. Pärast seda on Erdogan korduvalt ähvardanud leppe tühistamisega, näiteks siis, kui Euroopa on nõudnud Türgilt kõigi viisavabaduse eelduseks olevate tingimuste täitmist.

Prognooside kohaselt võetaks eelnõu homme Bundestagis vastu ning seega kuulutaks Saksamaa 1,5 miljoni armeenlase tapmise genotsiidiks. Sarnaseid samme on varem astutud mitmetes riikides, näiteks Prantsusmaal ja Kanadas ning alati on see toonud kaasa terava kriitika Ankara poolt.

Eile hoiatas Saksamaad president Erdogan isiklikult. "Kui [Saksamaa] astub sellisesse mängu, siis see võib meie diplomaatilistele, majanduslikele, poliitilistele, kaubanduslikele ja sõjalistele sidemetele haiget teha," sõnas Erdogan ajakirjanikele Izmiris. "Kõik need [sidemed] tuleks ümber arvestada," lisas ta.

Türgi presidendi sõnul on ta sel teemal rääkinud ka Merkeliga. "Me hindame olukorda pärast hääletust," sõnas Erdogan ja märkis, et resolutsioon ei oleks rahvusvaheliselt siduv.

Sargsjan: migratsioonilepe on nagunii kahtlane

Armeenia president Sargsjan ütles ajalehele Bild, et ta on veendunud, et Saksa rahvasaadikud saavad küsimusest aru ega lase end hirmutada.

"Kui tehakse kompromisse lühiajaliste poliitiliste huvide nimel, siis selliseid samme jäädaksegi jälle ja jälle tegema. Ning see oleks halb nii Saksamaa, Euroopa kui ka kogu maailma jaoks," rõhutas ta.

"Mul on tunne, et see lepe on igal juhul liiva peale rajatud ning sellise partneriga nagu Türgi saab selle rakendamine olema raske," arvas Sargsjan Euroopa ja Türgi vahel sõlmitud migratsioonileppe kohta.

Türgi on tunnistanud, et I maailmasõja ajal hukati palju kristlastest armeenlasi Ottomani võimude poolt, kui Ankara ei tunnista endiselt, et ohvreid oli nii palju, et tapatalguid viidi läbi organiseeritud kampaania raames ning et selle korraldamiseks oli antud käsk Ottomani võimude poolt.

Toimetaja: Laur ViirandMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema