Kiiev: Donbassi konflikti käigus on tapetud 86 last ({{commentsTotal}})

Laps Debaltseve linnas 2015. aasta veebruaris pärast Ukraina vägede tagasitõmbumist.
Laps Debaltseve linnas 2015. aasta veebruaris pärast Ukraina vägede tagasitõmbumist. Autor/allikas: Valery Sharifulin/TASS/Scanpix

Ukraina ülemraada spiiker ütles tänasel istungil, et 2014. aastal alanud Donbassi konflikti tagajärjel on hukkunud 86 ja saanud viga 186 last.

Batkivštšõna parteisse kuuluv Parubi tuletas tänasel istungil meelde, et traditsiooniliselt tähistatakse Ukrainas suve esimesel päeval ka lastekaitsepäeva, vahendas Unian.

"Täna, kui rindejoone lähistel hukkuvad ukraina lapsed, on see küsimus meie jaoks eriti aktuaalne," nentis ta.

Varem Ukraina riiklikku julgeoleku- ja kaitsenõukogu (SNBO) juhtinud Parubi märkis, et tema andmetel on Donetski ja Luganski oblastis hukkunud sõjalise agressiooni tagajärjel 68 last. Viga saanud lapsi on olnud 186.

Parubi rõhutas, et viimasel ajal on "Vene droonid heitnud Ukraina territooriumile heitnud lõhkeseadeldisi" ning selle tagajärjel hukkuvad ka tsiviilelanikud, nende seas ka lapsed.

ÜRO andmetel on praeguseks Donbassi konfliktis kaotanud elu vähemalt 9300 inimest. Suurem osa viimase ajal surmajuhtumitest tsiviilelanike seas tekitavad lahingutegevusest järele jäänud plahvatamata lõhkekehad.

Toimetaja: Laur ViirandJuncker ja TuskJuncker ja Tusk
Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna sisenemas vanalinna restorani, kus nad oma otsusest ajakirjanikke teavitasid.Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna sisenemas vanalinna restorani, kus nad oma otsusest ajakirjanikke teavitasid.
Margus Tsahkna: ma ei välista uue erakonna loomist

IRL-i eelmine esimees, äsja parteist lahkunud Margus Tsahkna kinnitab, et ta jätkab poliitikas ning ei välista uue erakonna loomist.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics