Kiiev: Donbassi konflikti käigus on tapetud 86 last ({{commentsTotal}})

Laps Debaltseve linnas 2015. aasta veebruaris pärast Ukraina vägede tagasitõmbumist. Autor: Valery Sharifulin/TASS/Scanpix

Ukraina ülemraada spiiker ütles tänasel istungil, et 2014. aastal alanud Donbassi konflikti tagajärjel on hukkunud 86 ja saanud viga 186 last.

Batkivštšõna parteisse kuuluv Parubi tuletas tänasel istungil meelde, et traditsiooniliselt tähistatakse Ukrainas suve esimesel päeval ka lastekaitsepäeva, vahendas Unian.

"Täna, kui rindejoone lähistel hukkuvad ukraina lapsed, on see küsimus meie jaoks eriti aktuaalne," nentis ta.

Varem Ukraina riiklikku julgeoleku- ja kaitsenõukogu (SNBO) juhtinud Parubi märkis, et tema andmetel on Donetski ja Luganski oblastis hukkunud sõjalise agressiooni tagajärjel 68 last. Viga saanud lapsi on olnud 186.

Parubi rõhutas, et viimasel ajal on "Vene droonid heitnud Ukraina territooriumile heitnud lõhkeseadeldisi" ning selle tagajärjel hukkuvad ka tsiviilelanikud, nende seas ka lapsed.

ÜRO andmetel on praeguseks Donbassi konfliktis kaotanud elu vähemalt 9300 inimest. Suurem osa viimase ajal surmajuhtumitest tsiviilelanike seas tekitavad lahingutegevusest järele jäänud plahvatamata lõhkekehad.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.