Russalka läks remonti ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Tallinna kesklinna valitsus alustas täna Russalka monumendi graniidist jalami restaureerimistöid, mille vältel on pääs jalamile suletud.

Lisaks mälestusmärgi aluse restaureerimisele on kavas monument tervikuna korrastada, ütles kesklinna valitsuse linnakeskkonna osakonna juhataja Aigar Palsner

"Plaanis on pesta monumendi metallosad, teha graniitpindade ja vuukide surve- ja soodapesu, lagunenud vuugid avada, puhastada ja taastada. Samuti restaureeritakse Russalka juurde kuuluvad kahurid ja ketid, kulunud tekst monumendil aga taastatakse kuldsena," selgitas Palsner.

Tööde tegemise ajal on suletud trepp monumendi jalamile pääsemiseks. Esimese töönädala jooksul on ka pääs Russalka juurde piiratud.

Remont on plaanis lõpetada hiljemalt 29. juuliks. Töid teostab restaureerimisfirma Hard OÜ.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.