Põhja-Korea kuulutas välja 200-päevase "lahingu" majanduse edendamiseks ({{commentsTotal}})

Kim Jong-un Põhja-Korea pillitoodanguga tutvumas. Autor: KCNA/AFP/Scanpix

Põhja-Korea kuulutas kolmapäeval osana uuest viisaastakuplaanist välja 200 päeva pikkuse "võitluse" toodangu suurendamiseks.

Põhja-Koreas korraldatakse kohustuslikke mobilisatsioonikampaaniaid toodangu suurendamiseks kõikides majandussektorites ning seekord on fookuses elektritoodang, teatas riigimeedia.

"Kõik parteiametnikud, ohvitserid ja rahvas... on astunud ette sada korda julgema ja tarmukamana, täielikult valmis 200 päeva pikkuseks võitluseks," kirjutas võimupartei ajaleht Rodong Sinmun.

Pyongyangi uus majanduskava kuulutati Kim Jong-uni poolt välja eelmisel kuul toimunud parteikongressil.

"200-päevane lahing toetab partei poliitikat, mis viib läbimurdeni viie aasta majanduskasvu strateegia teostamisel," seisis lehes.

Põhja-Korea riigimeedia kandis üle ka pealinna tänavatel tehtud üleskutseid, kus ärgitati töölisi suurematele jõupingutustele.

Nn võitlus algab kuu aega pärast 70 päeva kestnud töökampaaniat, mille käigus mobiliseeriti terve riik enne maikuise parteikongressi algust.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.