Põhja-Korea riigimeedia ülistas Trumpi ({{commentsTotal}})

Kim Jong-un ja Donald Trump.
Kim Jong-un ja Donald Trump. Autor/allikas: KCNA/Reuters/Scanpix

Põhja-Korea riigimeedia nimetas USA vabariiklaste presidendikandidaadiks pürgivat Donald Trumpi targaks poliitikuks, kes oleks Põhja-Koreale kasulik.

DPRK Today juhtkirja hinnangul on Trump "ettenägelik" presidendikandidaat, vahendas BBC.

Trump ütles hiljuti, et ta on valmis kohtuma Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga. Samuti on ta soovitanud USA sõdurid Lõuna-Koreast välja tuua.

Juhtkirja autor Han Yong-mook märkis, et Trumpi poliitika USA sõdurite kohta aitaks täide viia Põhja-Korea soovi - "Jänkid, minge koju". Riik on ammu tahtnud, et USA sõdurid Korea poolsaarelt lahkuksid.

"Päev, mil see loosung täitub, on Korea ühendamise päev," sõnas autor.

Ta lisas, et Trumpi sõnum, et ta ei taha sekkuda ühtegi Põhja- ja Lõuna-Korea konflikti, on Pyongyangi seisukohast hea.

Samuti kirjutas ta, et USA valijad ei peaks demokraatide kandidaadi Hillary Clintoni poolt hääletama, sest ta on "igav".

"President, kelle poolt USA kodanikud peaksid hääletama, ei ole see igav Hillary, vaid Trump, kes rääkis otsestest kõnelustest Põhja-Koreaga," ütles Han. 

Analüütikute sõnul ei ole juhtkiri riigi ametlik poliitika, kuid peegeldab ilmselt Pyongyangi arvamust.

Varem on Pyongyang lükanud tagasi Trumpi ettepaneku arutada Kim Jong-uniga Põhja-Korea tuumaprogrammi, nimetades seda lihtsalt "žestiks".

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema