Põhja-Korea riigimeedia ülistas Trumpi ({{commentsTotal}})

Kim Jong-un ja Donald Trump. Autor: KCNA/Reuters/Scanpix

Põhja-Korea riigimeedia nimetas USA vabariiklaste presidendikandidaadiks pürgivat Donald Trumpi targaks poliitikuks, kes oleks Põhja-Koreale kasulik.

DPRK Today juhtkirja hinnangul on Trump "ettenägelik" presidendikandidaat, vahendas BBC.

Trump ütles hiljuti, et ta on valmis kohtuma Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga. Samuti on ta soovitanud USA sõdurid Lõuna-Koreast välja tuua.

Juhtkirja autor Han Yong-mook märkis, et Trumpi poliitika USA sõdurite kohta aitaks täide viia Põhja-Korea soovi - "Jänkid, minge koju". Riik on ammu tahtnud, et USA sõdurid Korea poolsaarelt lahkuksid.

"Päev, mil see loosung täitub, on Korea ühendamise päev," sõnas autor.

Ta lisas, et Trumpi sõnum, et ta ei taha sekkuda ühtegi Põhja- ja Lõuna-Korea konflikti, on Pyongyangi seisukohast hea.

Samuti kirjutas ta, et USA valijad ei peaks demokraatide kandidaadi Hillary Clintoni poolt hääletama, sest ta on "igav".

"President, kelle poolt USA kodanikud peaksid hääletama, ei ole see igav Hillary, vaid Trump, kes rääkis otsestest kõnelustest Põhja-Koreaga," ütles Han. 

Analüütikute sõnul ei ole juhtkiri riigi ametlik poliitika, kuid peegeldab ilmselt Pyongyangi arvamust.

Varem on Pyongyang lükanud tagasi Trumpi ettepaneku arutada Kim Jong-uniga Põhja-Korea tuumaprogrammi, nimetades seda lihtsalt "žestiks".

Toimetaja: Merili NaelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.