Tai templis leiti külmikust 40 surnud tiigripoega ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Stringer/Reuters/Scanpix

Tais leiti metsloomadega kaubitsemises ja loomade piinamises süüdistatud budistide templi külmikust 40 surnud tiigripoega.

Politsei ja loomakaitsjad alustasid esmaspäeval operatsiooni, mille käigus viiakse kõik Tiigri Templis elavad tiigrid minema, vahendas BBC.

Sündmuskohal olnud ajakirjanikud postitasid sotsiaalmeediasse fotod, millel on näha 40 surnud tiigripoega.

Politseikolonel Bandith Meungsukhum ütles AFP-le, et loomakaitsjad esitavad pärast loomapoegade leidmist uue kriminaalsüüdistuse.

Ta lisas, et tiigripojad olid surres vaid ühe või kahe päeva vanused. Samas pole tema sõnul veel selge, kui kaua neid oli juba külmikus hoitud.

Tai rahvusparkide esindaja Adisorn Nuchdamrong ütles Reutersile, et "tiigrikutsikatel oli templi jaoks ilmselt mingi väärtus", kuid see on tema jaoks mõistmatu.

Tiigrite luid ja kehaosi kasutatakse traditsioonilises hiina meditsiinis.

Templi mungad on varem eitanud väiteid salakaubitsemisest.

Oma Facebooki lehel kirjutas templi esindaja, et tiigripoegade suremus templis on võrdlemisi madal ja varem surnud loomad tuhastati, kuid 2010. aastal seda poliitikat muudeti. Teates ei selgitatud, miks hakkas tempel surnud tiigripoegi külmutama. Samuti eitati tiigripoegade müümist.

Metsiku looduse sõprade fondi liige Tom Taylor ütles, et sügavkülmast leiti ka teiste loomade kehaosi.

Kanchanaburis asuv tempel on turistide seas populaarne, kuid alates haarangust on see suletud.

Kokku oli templis 137 tiigrit ja kümned neist on juba ära viidud. Operatsioon kestab kogu nädala.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema