Tai templis leiti külmikust 40 surnud tiigripoega ({{commentsTotal}})

Autor: Stringer/Reuters/Scanpix

Tais leiti metsloomadega kaubitsemises ja loomade piinamises süüdistatud budistide templi külmikust 40 surnud tiigripoega.

Politsei ja loomakaitsjad alustasid esmaspäeval operatsiooni, mille käigus viiakse kõik Tiigri Templis elavad tiigrid minema, vahendas BBC.

Sündmuskohal olnud ajakirjanikud postitasid sotsiaalmeediasse fotod, millel on näha 40 surnud tiigripoega.

Politseikolonel Bandith Meungsukhum ütles AFP-le, et loomakaitsjad esitavad pärast loomapoegade leidmist uue kriminaalsüüdistuse.

Ta lisas, et tiigripojad olid surres vaid ühe või kahe päeva vanused. Samas pole tema sõnul veel selge, kui kaua neid oli juba külmikus hoitud.

Tai rahvusparkide esindaja Adisorn Nuchdamrong ütles Reutersile, et "tiigrikutsikatel oli templi jaoks ilmselt mingi väärtus", kuid see on tema jaoks mõistmatu.

Tiigrite luid ja kehaosi kasutatakse traditsioonilises hiina meditsiinis.

Templi mungad on varem eitanud väiteid salakaubitsemisest.

Oma Facebooki lehel kirjutas templi esindaja, et tiigripoegade suremus templis on võrdlemisi madal ja varem surnud loomad tuhastati, kuid 2010. aastal seda poliitikat muudeti. Teates ei selgitatud, miks hakkas tempel surnud tiigripoegi külmutama. Samuti eitati tiigripoegade müümist.

Metsiku looduse sõprade fondi liige Tom Taylor ütles, et sügavkülmast leiti ka teiste loomade kehaosi.

Kanchanaburis asuv tempel on turistide seas populaarne, kuid alates haarangust on see suletud.

Kokku oli templis 137 tiigrit ja kümned neist on juba ära viidud. Operatsioon kestab kogu nädala.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.