Merkel ei näe põhjust Vene-vastastest sanktsioonidest loobuda ({{commentsTotal}})

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel. Autor: Hannibal Hanschke/Reuters/Scanpix

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel andis mõista, et hetkel pole ühtegi põhjust, miks peaks juba praegu Venemaa vastu suunatud sanktsioonidest loobuma.

Saksamaa välisminister on viimastel päevadel öelnud, et Vene-vastaste sanktsioonide pikendamise asjus on Euroopa Liidus üha raskem konsensusele jõuda, vahendas Reuters.

"Ma saan öelda ainult seda, et liidukantsler on seda teemat välisministriga arutanud ja nad mõlemad nõustuvad seisukohaga, et Minski rahuprotsessiga tuleb jätkata, ja liidukantsler ei näe praegu põhjust sanktsioonide kaotamiseks," selgitas valitsuse pressiesindaja Christiane Wirtz.

Ka välisministeeriumi kõneisik on öelnud, et Steinmeieri sõnad pole vastuolus valitsuse seisukohtade ega G7 juhtide äsjase deklaratsiooniga.

Toimetaja: Laur ViirandKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.