Sõmeru metsapõleng on levinud 11 hektarile ({{commentsTotal}})

Metsatulekahju. Pilt on illustratiivne. Autor: Postimees/Scanpix
{{1464789035000 | amCalendar}}

Lääne-Virumaal Sõmeru vallas põleb 11 hektari ulatuses metsa.

Ida päästekeskuse pressiesindaja ütles kella 20.30 ajal ERR-i uudisteportaalile, et põlenguala suurus on 11 hektarit. Veel kella 19.30 ajal oli see luure põhjal 7 hektarit.

Pressiesindaja sõnul kustutustööd käivad, kuid tulele on suudetud piir panna.

Varem ütles pressiesindaja, et päästjad arvasid, et tulevad tule kustutamisega tänase jooksul toime, kuid kindlust selles osas ei olnud.

Põleb metsaalune ja raiesmik. Eluhooneid lähedal pole ja inimestele põleng ohtu ei kujuta.

Kohapeal teevad tööd Kunda päästemeeskond koos paakautoga, Rakvere päästemeeskond koos paakautoga, päästjad Kiviõli, Tapa ja Väike-Maarja päästekomandodest. Samuti Aasukalda vabatahtlikud päästjad, Jõhvi, Rakvere operatiivkorrapidajad ja regiooni korrapidaja.

Tehnikast on kaasatud multilift auto, roomik, maastikuliikur ja kaks erinevat sorti ATV-d ning metsakonteiner.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili NaelRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.