Audiogalerii 1. juunil: presidendiotsingutest, ümbrikupalgalembusest ja TÜ/Rock nimega hüvastijätust ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte 1. juuni sündmustest, mis on uudispäeva kujundanud.

Presidendikandidaatide katsumised: Kaljurand vastas Keskfraktsioonile, EKRE avaldab lootust Jõksile

Keskerakond uuris kohtumisel Marina Kaljurannaga, kuidas välisminister ja kauaaegne diplomaat end presidendina siseasjades kehtestada kavatseks - see on Keskerakonna jaoks ka ainuke kriitikanool Kaljuranna kui võimaliku presidendikandidaadi pihta.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Jaak Madison ütles aga pärast kohtumist Allar Jõksiga, et advokaadil on hea võimalus saada EKRE toetus presidendikandidaadiks saamisel.

Eestlane pooldab ümbrikupalka üha enam

Eestlased on üha enam nõus maksudest kõrvale hiilima ja ümbrikupalka saama, selgus Eesti konjunktuuriinstituudi uuringust möödunud aasta varimajanduse kohta. Ümbrikupalka eelistatakse, sest maksukoormust peetakse liiga suureks.

Ossinovski: kütuseaktsiisi alalaekumise risk on põhimõtteliselt olemas

"On tõsi see, millele on ka avalikkuses tähelepanu pööratud, et aprillikuus oli aktsiisi laekumine madalam kui aasta tagasi. Aga sellega on valitsus oma prognoosides põhimõtteliselt ka arvestanud. Üks [alalaekumise] põhjuseid on see, et enne aktsiisitõusu (1. veebruarist) on suurendatud varusid, mistõttu on ka järgmistel kuudel laekumisi vähem olnud," selgitas Ossinovski.

Baltikumis parim tulemus: Eesti jõudis maailma heaoluriikide edetabelisse

Tabelis on võrreldud 142 riiki, Eesti maandus edetabeli 31. kohale. "Eesti on riik Põhja-Euroopas. Seal on kõrgelt arenenud tehnoloogia ning Eesti sai häid tulemusi ettevõtluse valdkonnas," kirjutati Londonis asuva Legatumi instituudi uuringutulemustes.

Esikolmiku moodustasid kolmandale kohale tulnud Taani, teisele kohale jõudnud Šveits ja esikoha pälvis Norra.

Soe ja rekordkuiv maikuu

Eile lõppenud mai oli keskmisest pea kolm kraadi soojem ning viimaste aastate võrdluses poole kuivem.

TÜ/Rock saadab nime Queeni kontserdil puhkusele

Korvpallimeeskond Tartu Ülikool/Rock saadab oma nime Queeni ja Adam Lamberti kontserdi saatel oma nime puhkusele. Järgmisel hooajal mängitakse uue nime alt.

Luuletus Vikerkaare aprilli-mai numbrist. W. H. Auden. "Pagulasbluus"

Kümme miljonit hinge see linn võib olla suur,

mõnel koduks on palee ja mõnel urg või kuur –
kuid meil pole kohta siin, mu arm, kuid meil pole kohta siin.

Kord oli meilgi oma maa, mida pidasime heaks,
vaata kaardile, ta seal veel alles olema peaks –
enam sinna minna ei saa, mu arm, enam sinna minna ei saa.

Küla kirikaias on üks vana jugapuu,
mis puhkeb õide iga kord, kui saabub kevadkuu –
vanad passid nii ei tee, mu arm, vanad passid nii ei tee.

Luuletus jätkub.

Kultuuriportaal soovitab: "Umrika" ETV2-s täna kell 21.30

Kriitikud on „Umrikat“ nimetanud soojaks ja intelligentseks filmiks ning tõstnud esile nii stsenaariumi kui ka režiid.

Film jutustab, kuidas 1980. aastate India väikekülast pärit vaeses peres sirgunud Udai teeb teoks oma unistuse ja asub teele Umrikasse (nõnda kutsub ta Ameerikat). Külarahva jaoks on Umrika poolmüütiline paik - kauge, kaunis ja kutsuv. Udai saadab Umrikast regulaarselt kirju, mis annavad kodukohas arutlusainet ja sisendavad lootust.

Parima sõbra Lalu (Tony Revolori) abiga hakkab Udai noorem vend Ramakant (Suraj Sharma) venna jälgi ajama. Sellel teekonnal õpib ta olulist nii ilma kui ka iseenda kohta.

 

Toimetaja: Greete Palmiste, Siim LõviLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema