Audiogalerii 1. juunil: presidendiotsingutest, ümbrikupalgalembusest ja TÜ/Rock nimega hüvastijätust ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte 1. juuni sündmustest, mis on uudispäeva kujundanud.

Presidendikandidaatide katsumised: Kaljurand vastas Keskfraktsioonile, EKRE avaldab lootust Jõksile

Keskerakond uuris kohtumisel Marina Kaljurannaga, kuidas välisminister ja kauaaegne diplomaat end presidendina siseasjades kehtestada kavatseks - see on Keskerakonna jaoks ka ainuke kriitikanool Kaljuranna kui võimaliku presidendikandidaadi pihta.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Jaak Madison ütles aga pärast kohtumist Allar Jõksiga, et advokaadil on hea võimalus saada EKRE toetus presidendikandidaadiks saamisel.

Eestlane pooldab ümbrikupalka üha enam

Eestlased on üha enam nõus maksudest kõrvale hiilima ja ümbrikupalka saama, selgus Eesti konjunktuuriinstituudi uuringust möödunud aasta varimajanduse kohta. Ümbrikupalka eelistatakse, sest maksukoormust peetakse liiga suureks.

Ossinovski: kütuseaktsiisi alalaekumise risk on põhimõtteliselt olemas

"On tõsi see, millele on ka avalikkuses tähelepanu pööratud, et aprillikuus oli aktsiisi laekumine madalam kui aasta tagasi. Aga sellega on valitsus oma prognoosides põhimõtteliselt ka arvestanud. Üks [alalaekumise] põhjuseid on see, et enne aktsiisitõusu (1. veebruarist) on suurendatud varusid, mistõttu on ka järgmistel kuudel laekumisi vähem olnud," selgitas Ossinovski.

Baltikumis parim tulemus: Eesti jõudis maailma heaoluriikide edetabelisse

Tabelis on võrreldud 142 riiki, Eesti maandus edetabeli 31. kohale. "Eesti on riik Põhja-Euroopas. Seal on kõrgelt arenenud tehnoloogia ning Eesti sai häid tulemusi ettevõtluse valdkonnas," kirjutati Londonis asuva Legatumi instituudi uuringutulemustes.

Esikolmiku moodustasid kolmandale kohale tulnud Taani, teisele kohale jõudnud Šveits ja esikoha pälvis Norra.

Soe ja rekordkuiv maikuu

Eile lõppenud mai oli keskmisest pea kolm kraadi soojem ning viimaste aastate võrdluses poole kuivem.

TÜ/Rock saadab nime Queeni kontserdil puhkusele

Korvpallimeeskond Tartu Ülikool/Rock saadab oma nime Queeni ja Adam Lamberti kontserdi saatel oma nime puhkusele. Järgmisel hooajal mängitakse uue nime alt.

Luuletus Vikerkaare aprilli-mai numbrist. W. H. Auden. "Pagulasbluus"

Kümme miljonit hinge see linn võib olla suur,

mõnel koduks on palee ja mõnel urg või kuur –
kuid meil pole kohta siin, mu arm, kuid meil pole kohta siin.

Kord oli meilgi oma maa, mida pidasime heaks,
vaata kaardile, ta seal veel alles olema peaks –
enam sinna minna ei saa, mu arm, enam sinna minna ei saa.

Küla kirikaias on üks vana jugapuu,
mis puhkeb õide iga kord, kui saabub kevadkuu –
vanad passid nii ei tee, mu arm, vanad passid nii ei tee.

Luuletus jätkub.

Kultuuriportaal soovitab: "Umrika" ETV2-s täna kell 21.30

Kriitikud on „Umrikat“ nimetanud soojaks ja intelligentseks filmiks ning tõstnud esile nii stsenaariumi kui ka režiid.

Film jutustab, kuidas 1980. aastate India väikekülast pärit vaeses peres sirgunud Udai teeb teoks oma unistuse ja asub teele Umrikasse (nõnda kutsub ta Ameerikat). Külarahva jaoks on Umrika poolmüütiline paik - kauge, kaunis ja kutsuv. Udai saadab Umrikast regulaarselt kirju, mis annavad kodukohas arutlusainet ja sisendavad lootust.

Parima sõbra Lalu (Tony Revolori) abiga hakkab Udai noorem vend Ramakant (Suraj Sharma) venna jälgi ajama. Sellel teekonnal õpib ta olulist nii ilma kui ka iseenda kohta.

 

Toimetaja: Greete Palmiste, Siim LõviTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.