Rõivas: Eestil ja Poolal on ühine vastutus Läänemere piirkonna julgeolekuhuvide kaitsmisel ({{commentsTotal}})

Poola peaminister Beata Szydło ja Eesti peaminister Taavi Rõivas.
Poola peaminister Beata Szydło ja Eesti peaminister Taavi Rõivas. Autor/allikas: Tauno Tõhk/Riigikantselei

Peaminister Taavi Rõivas ütles Varssavis, et Eestil ja Poolal on ühine vastutus Läänemere piirkonna julgeolekuhuvide kaitsmisel ning NATO ja Euroopa Liidu ühtsuse hoidmisel.

Rõivas kohtus Poola peaministri Beata Szydłoga, et ühtlustada seisukohti juulis Varssavis toimuvaks NATO tippkohtumiseks ja juunis toimuvaks Euroopa Ülemkoguks.

"Kuulumine demokraatlike Euroopa riikide hulka annab meie kodanikele kindluse majandusõitsengu, õigusriigi ja põhivabaduste näol. Ühiste demokraatlike ja õigusriigi põhimõtete väärtustamine kindlustab muutunud julgeolekutingimustes ka Euroopa projekti kerksuse," ütles Rõivas.

Rääkides peatsest NATO tippkohtumisest rõhutas Rõivas, et Eesti ja Poola eesmärk Varssavi tippkohtumisel on suurendada NATO liitlasvägede kohalolekut regioonis, samuti põlistada 2014. aasta septembris Walesi tippkohtumisel heaks kiidetud tegevused, sealhulgas tugevdatud õhuturve Ämarist, oluliselt rohkem ühiseid õppusi ning NATO kiirreageerimisvägede parendamine.

Eesti läheb Rõivase kinnitusel juulis Varssavisse selge seisukohaga, et NATO tippkohtumisel tehtavad otsused ei tohi jääda ühekordseteks hädaabimeetmeteks, vaid peavad saama alliansi püsivaks poliitikaks.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics