Rõivas: Eestil ja Poolal on ühine vastutus Läänemere piirkonna julgeolekuhuvide kaitsmisel ({{commentsTotal}})

Poola peaminister Beata Szydło ja Eesti peaminister Taavi Rõivas. Autor: Tauno Tõhk/Riigikantselei

Peaminister Taavi Rõivas ütles Varssavis, et Eestil ja Poolal on ühine vastutus Läänemere piirkonna julgeolekuhuvide kaitsmisel ning NATO ja Euroopa Liidu ühtsuse hoidmisel.

Rõivas kohtus Poola peaministri Beata Szydłoga, et ühtlustada seisukohti juulis Varssavis toimuvaks NATO tippkohtumiseks ja juunis toimuvaks Euroopa Ülemkoguks.

"Kuulumine demokraatlike Euroopa riikide hulka annab meie kodanikele kindluse majandusõitsengu, õigusriigi ja põhivabaduste näol. Ühiste demokraatlike ja õigusriigi põhimõtete väärtustamine kindlustab muutunud julgeolekutingimustes ka Euroopa projekti kerksuse," ütles Rõivas.

Rääkides peatsest NATO tippkohtumisest rõhutas Rõivas, et Eesti ja Poola eesmärk Varssavi tippkohtumisel on suurendada NATO liitlasvägede kohalolekut regioonis, samuti põlistada 2014. aasta septembris Walesi tippkohtumisel heaks kiidetud tegevused, sealhulgas tugevdatud õhuturve Ämarist, oluliselt rohkem ühiseid õppusi ning NATO kiirreageerimisvägede parendamine.

Eesti läheb Rõivase kinnitusel juulis Varssavisse selge seisukohaga, et NATO tippkohtumisel tehtavad otsused ei tohi jääda ühekordseteks hädaabimeetmeteks, vaid peavad saama alliansi püsivaks poliitikaks.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.