Valitsus peab neljapäeval väljasõiduistungi Piusa kordonis ({{commentsTotal}})

valitsuse pressikonverentsil
valitsuse pressikonverentsil Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus peab neljapäeval väljasõiduistungi Kagu-Eestis, tutvub idapiiri väljaehitamisega ning arutab kohaliku elu edendajate ja ekspertidega piirkonna probleeme ja võimalikke lahendusi.

Väljasõiduistung peetakse värskelt valminud Piusa kordonis, mis avatakse pidulikult reedel.

Valitsuse aruteluteemad kohapeal on idapiiri väljaehitamine, tolliga seotud töö, julgeolek laiemalt, samuti kabinetinõupidamisel arutusele tulevad majandusküsimused.

Valitsuse pressikonverentsil Piusa kordonis esinevad peaminister Taavi Rõivase kõrval ka siseminister Hanno Pevkur, rahandusminister Sven Sester, kaitseminister Hannes Hanso ning majandus- ja taristuminister Kristen Michal.

Pärast pressikonverentsi tutvub valitsus idapiiri väljaehitamisega kohapeal ning plaanib külastada Koidula raudteepiiripunkti ja maanteepiiripunkti.

Piiriga seonduvatest teemadest esitab valitsusele õhtusse jäävas programmis ettekande politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher. Õhtuks on planeeritud ka valitsuse kohtumine kohaliku elu edendajate ja ekspertidega.

Setomaa Valdade Liidu juht, ettevõtja Margus Timmo kõneleb valitsusele ääremaastumise ohtudest, kuid ka kogukonna rollist ja vastutusest piirkondlikus arengus. Nopri talumeierei peremees Tiit Niilo räägib Võrumaa iseolemise toetamisest, aga ka kohapealsetest ettevõtlustingimustest ja töökohtadest. Eesti Töötukassa Võrumaa osakonna juhataja Jaan Veeroos esitab valitsuse liikmetele viimase seisu Võrumaa tööturu olukorrast. Urmas Koidu, Maksu- ja Tolliameti tolliosakonna juhataja, räägib piirikaubandusest, mis on levinud fenomen mitte ainult Eesti piirialadel, vaid ka mujal Euroopa Liidus.

Toimetaja: Merili NaelOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema