Valitsus peab neljapäeval väljasõiduistungi Piusa kordonis ({{commentsTotal}})

valitsuse pressikonverentsil Autor: Siim Lõvi /ERR

Valitsus peab neljapäeval väljasõiduistungi Kagu-Eestis, tutvub idapiiri väljaehitamisega ning arutab kohaliku elu edendajate ja ekspertidega piirkonna probleeme ja võimalikke lahendusi.

Väljasõiduistung peetakse värskelt valminud Piusa kordonis, mis avatakse pidulikult reedel.

Valitsuse aruteluteemad kohapeal on idapiiri väljaehitamine, tolliga seotud töö, julgeolek laiemalt, samuti kabinetinõupidamisel arutusele tulevad majandusküsimused.

Valitsuse pressikonverentsil Piusa kordonis esinevad peaminister Taavi Rõivase kõrval ka siseminister Hanno Pevkur, rahandusminister Sven Sester, kaitseminister Hannes Hanso ning majandus- ja taristuminister Kristen Michal.

Pärast pressikonverentsi tutvub valitsus idapiiri väljaehitamisega kohapeal ning plaanib külastada Koidula raudteepiiripunkti ja maanteepiiripunkti.

Piiriga seonduvatest teemadest esitab valitsusele õhtusse jäävas programmis ettekande politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher. Õhtuks on planeeritud ka valitsuse kohtumine kohaliku elu edendajate ja ekspertidega.

Setomaa Valdade Liidu juht, ettevõtja Margus Timmo kõneleb valitsusele ääremaastumise ohtudest, kuid ka kogukonna rollist ja vastutusest piirkondlikus arengus. Nopri talumeierei peremees Tiit Niilo räägib Võrumaa iseolemise toetamisest, aga ka kohapealsetest ettevõtlustingimustest ja töökohtadest. Eesti Töötukassa Võrumaa osakonna juhataja Jaan Veeroos esitab valitsuse liikmetele viimase seisu Võrumaa tööturu olukorrast. Urmas Koidu, Maksu- ja Tolliameti tolliosakonna juhataja, räägib piirikaubandusest, mis on levinud fenomen mitte ainult Eesti piirialadel, vaid ka mujal Euroopa Liidus.

Toimetaja: Merili NaelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.