Medvedevi sõnad Krimmi pensionäridele kütavad endiselt kirgi ({{commentsTotal}})

Peaminister Dmitri Medvedev kohtumas Feodossija pensionäridega. Autor: Video stoppkaader

Venemaa peaministri Dmitri Medvedevi öeldud sõnad Krimmi pensionäridele kütavad endiselt kirgi ning äsja Ateenas visiidil olles pidi teemat kommenteerima ka president Vladimir Putin ise.

Medvedev külastas 23. mail annekteeritud Krimmi poolsaarel Feodossija linna ning ühel hetkel sattus ta telekaamerate ette koos kohalike pensionäridega, kes kurtsid, et praegune pension 8000 rubla (umbes 105 eurot) kuus ei võimalda ära elada ning et Krimmi pensione arvestatakse vale indeksi järgi. Pettunud pensionäride arvates käitutakse nendega näruselt, vahendasid Unian ja Gazeta.ru.

Venemaa peaminister selgitas vastuseks, et riik ei saa ainult ühes piirkonnas pensione tõsta ning indekseerimise jaoks polevat praegu raha.

"Lihtsalt raha pole. Leiame raha, tuleb ka indekseerimine. Te pidage siin vastu, teile kõike head, head tuju ja tervist,"
ütles ta ühele pensionärile.

Video sellest lausest hakkas nii Venemaa kui ka Ukraina sotsiaalmeedias levima ning Medvedevi väljaütlemine sai suure naeruvääristamise osaliseks. Praeguseks võib öelda, et ütlus "raha pole, kuid te pidage siin vastu" on saanud venekeelses sotsiaalmeedias juba väljendiks, mis ka teistes kontekstides kasutamist leiab.

Putin: alati saab lause kontekstist välja võtta

Putin rõhutas Ateenas ajakirjanikele, et Venemaa valitsus on pühendunud kõigi sotsiaalsete kohustuste täitmisele.

"Alati on võimalik võtta kontekstist välja mingi fraas, võtta see mingist üldisest arutelust. Sõnade järgi võib kõik justkui paika pidada, kuid vaimu poolest võib jutu mõtet ka kuidagi teistmoodi vaadata," arutles Putin ja märkis, et kui vaadata kogu nimetatud vestlust, siis oli see mõte täiesti selge.

Pikem video Medvedevi kohtumisest Feodossija elanikega (vestlus, mis lõppeb eelpool mainitud lausega, algab umbes 1.40). Samuti on videos näha, kuidas kohalikud elanikud hüüavad turvameestest ümbritsetud Medvedevile, et linnas valitseb korruptsioon ja onupojapoliitika. Peaminister lubab seepeale asjaolusid uurida: 

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.