Medvedevi sõnad Krimmi pensionäridele kütavad endiselt kirgi ({{commentsTotal}})

Peaminister Dmitri Medvedev kohtumas Feodossija pensionäridega.
Peaminister Dmitri Medvedev kohtumas Feodossija pensionäridega. Autor/allikas: Video stoppkaader

Venemaa peaministri Dmitri Medvedevi öeldud sõnad Krimmi pensionäridele kütavad endiselt kirgi ning äsja Ateenas visiidil olles pidi teemat kommenteerima ka president Vladimir Putin ise.

Medvedev külastas 23. mail annekteeritud Krimmi poolsaarel Feodossija linna ning ühel hetkel sattus ta telekaamerate ette koos kohalike pensionäridega, kes kurtsid, et praegune pension 8000 rubla (umbes 105 eurot) kuus ei võimalda ära elada ning et Krimmi pensione arvestatakse vale indeksi järgi. Pettunud pensionäride arvates käitutakse nendega näruselt, vahendasid Unian ja Gazeta.ru.

Venemaa peaminister selgitas vastuseks, et riik ei saa ainult ühes piirkonnas pensione tõsta ning indekseerimise jaoks polevat praegu raha.

"Lihtsalt raha pole. Leiame raha, tuleb ka indekseerimine. Te pidage siin vastu, teile kõike head, head tuju ja tervist,"
ütles ta ühele pensionärile.

Video sellest lausest hakkas nii Venemaa kui ka Ukraina sotsiaalmeedias levima ning Medvedevi väljaütlemine sai suure naeruvääristamise osaliseks. Praeguseks võib öelda, et ütlus "raha pole, kuid te pidage siin vastu" on saanud venekeelses sotsiaalmeedias juba väljendiks, mis ka teistes kontekstides kasutamist leiab.

Putin: alati saab lause kontekstist välja võtta

Putin rõhutas Ateenas ajakirjanikele, et Venemaa valitsus on pühendunud kõigi sotsiaalsete kohustuste täitmisele.

"Alati on võimalik võtta kontekstist välja mingi fraas, võtta see mingist üldisest arutelust. Sõnade järgi võib kõik justkui paika pidada, kuid vaimu poolest võib jutu mõtet ka kuidagi teistmoodi vaadata," arutles Putin ja märkis, et kui vaadata kogu nimetatud vestlust, siis oli see mõte täiesti selge.

Pikem video Medvedevi kohtumisest Feodossija elanikega (vestlus, mis lõppeb eelpool mainitud lausega, algab umbes 1.40). Samuti on videos näha, kuidas kohalikud elanikud hüüavad turvameestest ümbritsetud Medvedevile, et linnas valitseb korruptsioon ja onupojapoliitika. Peaminister lubab seepeale asjaolusid uurida: 

Toimetaja: Laur ViirandRail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.Rail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.
Läti seim ratifitseeris Rail Balticu kokkuleppe

Läti seim ratifitseeris Läti, Leedu ja Eesti valitsuste vahelise Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe.

Kadri VoorandKadri Voorand
Kadri Voorand kirjutas noorte laulupeoks kooridele kaks uudisteost

2. juulil kõlavad noorte laulu- ja tantsupeol esmakordselt Kadri Voorandi lood "Elu on lootus ja loomine" (sõnad Doris Kareva) segakooride ning "Aga tule" (sõnad Liisa Lotta Tomp neidudekooride esituses.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Joachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondisJoachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondis
TÄNA OTSE | Löw jahib Tšiili vastu sajandat võitu Saksamaa juhendajana

Teises tänases kohtumises ristavad maailmajagude karikaturniiril sarved avavoorus võidukad olnud Saksamaa ja Tšiili. Otseülekanne algab ETV2 eetris kell 20.50. Kommentaatorid Kristjan Kalkun ja Mihkel Uiboleht, stuudios Tarmo Tiisler.

Jaanituli.Jaanituli.
Prognoos: jaanilaupäev möödub jahedalt, aga suurema sajuta

Reedesel võidupühal ja jaanilaupäeval on Eesti kohal jaheda õhumassiga nõrk kõrgrõhuala ning suurema tõenäosusega võib Eesti idaservas hoovihma tulla.

IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.
Lang: anname Araabias edasi Eesti kümne aasta taguseid tublisid saavutusi

IT-ettevõte Nortal asub Araabia Ühendemiraatide föderaalvalitsusele ja Dubai emiraadile valmistama ette seadusandlust e-riigi lahenduste ettevalmistamiseks. Nortali üheks "soovituskirjaks" on Omaani valitsusele tehtud analoogne töö, mille tulemusel see araabiariik sai omale Eestiga sarnased e-riigi lahendused. Uue koostöö lepingute sisu jääb aga konfidentsiaalseks.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Tallinna tehnikaülikooli peahoone.Tallinna tehnikaülikooli peahoone.
Ülikoolid vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes

Nii Tallinna tehnikaülikool, maaülikool kui ka Tallinna ülikool vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes, sest vähenenud on ka keskkoolilõpetajate hulk.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
Regula Paljassaare sadamas.Regula Paljassaare sadamas.
Parvlaev Regula taastusremont sai valmis

Parvlaev Regula läbis põhjaliku remondi - alusel puhastati ja värviti korpus, samuti taastati erinevad masinad ja seadmed.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema