Brasiilias avaldasid naised meelt "vägistamiskultuuri" vastu ({{commentsTotal}})

Meeleavaldajad
Meeleavaldajad Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Brasiilias avaldasid tuhanded naised eile meelt riigis vohava "vägistamiskultuuri" vastu, mida nad süüdistavad 16-aastase tüdruku väidetavas massivägistamises.

Protestijad tulid tänavatele suurlinnades São Paulos ja Rio de Janeiros, kandes plakateid hüüdlausetega "Me kõik veritseme" ja "Ohver pole süüdi".

São Paulos osales demonstratsioonil üle 5000 naise.

Brasiilia üldsust on vapustanud internetis avaldatud video, kus 30 meest vägistab Rio de Janeiros teismelise tüdruku. Videos näidatakse verist tüdrukut teadvuseta voodis lamamas ning üht meest hooplemas, et teda "viljastas" üle 30 mehe.

Võimud on vahistanud kolm kahtlustatavat ning otsivad taga veel kolme.

Video filmiti 21. mail Rio de Janeiro vaeses slummis ehk favelas.

Üleriigilised protestid järgnesid senati otsusele karmistada karistusi massivägistamise eest ja kriminaliseerida vägistamise jäädvustamine.

Paljud Brasiilia naised ei looda poliitikale. Üks kolmapäevasel meeleavaldusel kasutatud loosung oli "Võidelge ilma hirmuta". Tegemist on kalambuuriga presidendi kohusetäitja Michel Temeri nimest. Riigipea perenimi tähendab portugali keeles "hirmu".

Temeri on kritiseeritud valitsuskabineti moodustamise eest, kuhu ei kuulu ühtegi naist. Endine asepresident Temer asus Brasiiliat juhtima 12. mail, kui senat peatas kuueks kuuks tagandamismenetluse tõttu president Dilma Rousseffi volitused.

Temeri valitsuses tegeleb naiste küsimustega evangeelne kristlane Fátima Pelaes, kes avaldas 2010. aasta vastuseisu abordile ka vägistamise korral.

Pelaes ütles kolmapäeval, et jätab oma isiklikud vaated abordidebatist välja.

Tugevalt katoliiklikus Brasiilias on abort lubatud vägistamise, ajukahjustuse või ohu korral ema tervisele.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema