Brasiilias avaldasid naised meelt "vägistamiskultuuri" vastu ({{commentsTotal}})

Meeleavaldajad Autor: Reuters/Scanpix

Brasiilias avaldasid tuhanded naised eile meelt riigis vohava "vägistamiskultuuri" vastu, mida nad süüdistavad 16-aastase tüdruku väidetavas massivägistamises.

Protestijad tulid tänavatele suurlinnades São Paulos ja Rio de Janeiros, kandes plakateid hüüdlausetega "Me kõik veritseme" ja "Ohver pole süüdi".

São Paulos osales demonstratsioonil üle 5000 naise.

Brasiilia üldsust on vapustanud internetis avaldatud video, kus 30 meest vägistab Rio de Janeiros teismelise tüdruku. Videos näidatakse verist tüdrukut teadvuseta voodis lamamas ning üht meest hooplemas, et teda "viljastas" üle 30 mehe.

Võimud on vahistanud kolm kahtlustatavat ning otsivad taga veel kolme.

Video filmiti 21. mail Rio de Janeiro vaeses slummis ehk favelas.

Üleriigilised protestid järgnesid senati otsusele karmistada karistusi massivägistamise eest ja kriminaliseerida vägistamise jäädvustamine.

Paljud Brasiilia naised ei looda poliitikale. Üks kolmapäevasel meeleavaldusel kasutatud loosung oli "Võidelge ilma hirmuta". Tegemist on kalambuuriga presidendi kohusetäitja Michel Temeri nimest. Riigipea perenimi tähendab portugali keeles "hirmu".

Temeri on kritiseeritud valitsuskabineti moodustamise eest, kuhu ei kuulu ühtegi naist. Endine asepresident Temer asus Brasiiliat juhtima 12. mail, kui senat peatas kuueks kuuks tagandamismenetluse tõttu president Dilma Rousseffi volitused.

Temeri valitsuses tegeleb naiste küsimustega evangeelne kristlane Fátima Pelaes, kes avaldas 2010. aasta vastuseisu abordile ka vägistamise korral.

Pelaes ütles kolmapäeval, et jätab oma isiklikud vaated abordidebatist välja.

Tugevalt katoliiklikus Brasiilias on abort lubatud vägistamise, ajukahjustuse või ohu korral ema tervisele.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.